• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-10414-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس:

امیدوارم افراد در اظهارنظر عجله نکنند/از حضور تمامی فعالین فرهنگی استقبال می‌کنم

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:  من از هر فردی که در خصوص تقویت برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری اظهارنظر کند استقبال و تشکر می‌کنم اما امیدوارم خیلی در اظهارنظر عجله نکنند چون ما هنوز کاری را به پایان نرسانده‌ایم که در خصوص خروجی آن کار صحبتی شود.

حجت‌الاسلام احمد عمری سیاهوئی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان حدود 15 نفر از طلاب نخبه استان که در حوزه‌های مختلف توان علمی دارند را به صحن علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس دعوت کردیم.

وی ادامه داد: از آن‌ها نظرخواهی کردیم و هر کدام نظرات تخصصی خود در خصوص مسائل اجتماعی و فرهنگی شهر را عنوان کردند، خلأها را مطرح کردند و در همان جلسه قرار شد از ظرفیت روحانیت استفاده شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه آخرین جلسه‌این کمیسیون عطف بر جلسه ماه مبارک رمضان بود، افزود: در جمع‌بندی صحبت‌های اعضای شورای شهر و روحانیون بنده پیشنهادی را دادم مبنی بر اینکه لازمه اینکه ارتباط روحانیت با شورا بیشتر باشد و بتوانیم از ظرفیتشان استفاده کنیم این است که تفاهم‌نامه یا حکمی تنظیم شود که یک رابطه معنوی بین این دو صنف صورت بگیرد و الزاماتی را برای ما ایجاد کند.

عامری سیاهوئی اضافه کرد: وقتی تفاهم‌نامه امضا یا حکم ابلاغ شود طبیعی است که یک ارتباط معنوی و یک الزام همکاری به وجود می‌آید و بر همین اساس جلسه‌ای گرفتیم و تعدادی از روحانیون که عمدتاً اساتید دانشگاه و حوزه هستند را دعوت کردیم و در کنار آن‌ها از 3 نفر از چهره‌های دانشگاهی که دکترای تخصصی دانشگاهی دارند هم استفاده کردیم و بنا بر توصیه‌ای که در صحن علنی شورا شده بود حکمی برای این افراد ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه ما کارمان را گام‌به‌گام پیش می‌بریم و الان در بخش فرهنگی از ظرفیت روحانیت استفاده می‌کنیم، تصریح کرد: فرهنگ دامنه وسیعی دارد و در گام‌های بعدی از هنرمندان نیز استفاده می‌کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه این کمیسیون از قبل نقشه راه را مهندسی و ترسیم کرده و دارد گام‌به‌گام پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: می‌خواهیم قوت‌ها و خلأهای موجود در مقوله فرهنگ، هنر و ورزش شهر بندرعباس را شناسایی و ارزیابی کنیم.

عامری سیاهوئی ادامه داد: از هر صنف روحانیت، هنرمندان و ورزشکاران 5 نفر از نخبگان را به‌عنوان نیروهای اصلی انتخاب می‌کنیم و سایر نخبگان در آن صنف نیز می‌توانند به‌عنوان نیروهای معین با کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای شهر بندرعباس همکاری کنند.

وی با اشاره به اینکه بر آن هستیم که برنامه را به‌گونه‌ای تنظیم کنیم که اگر سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بخواهد کاری انجام دهد هم با نگاه به اساسنامه سازمان و هم نگاه به نیاز شهر و شهروندان به آموزه‌های فرهنگی، ورزشی و هنری خدمات را به مردم انتقال دهیم، افزود: تمامی افرادی که قرار است با ما همکاری کنند همکاری‌شان افتخاری است و هیچ هزینه و پولی را دریافت نمی‌کنند و تنها مشاوره می‌دهند.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تأکید بر اینکه حضور مشاوران و نخبگان شهر در کمیسیون‌های شورای شهر در راستای تدوین سند راهبردی فرهنگی و اجتماعی است، بیان کرد: این کارگروه یا گروه اندیشه‌ورز قرار است از افراد دیگری چون دانشجویان، هنرمندان و ورزشکاران خلاق استفاده کند، برنامه‌هایی به این افراد داده می‌شود تا تحقیق، پایش و پژوهش علمی صورت بگیرد کما اینکه ممکن است اساتید حاضر در کارگروه‌ها از دانشجویان بخواهند درزمینهٔ آسیب‌های شناسایی‌شده پایان‌نامه‌ای با ارائه راه‌حل بنویسند و پاسخ و درمانی هم برای معضلات در نظر گرفته شود.

عامری سیاهوئی با اشاره به اینکه امیدواریم کاری کارشناسی صورت بگیرد تا تبدیل به برنامه‌ای قانونمند شود که بعد از عمر شورای پنجم به شوراهای بعدی هم ارث برسد، ابراز کرد: من از هر فردی که در خصوص تقویت برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی شهرداری اظهارنظر کند استقبال و تشکر می‌کنم اما امیدوارم خیلی در اظهارنظر عجله نکنند چون ما هنوز کاری را به پایان نرسانده‌ایم که در خصوص خروجی آن کار صحبتی شود.

وی با بیان اینکه کار فرهنگی کاری نرم است و فیزیکی نیست که ما به‌صورت آنی نتایجش را به چشم ببینیم و اظهارنظر کنیم، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم نقد و نظری را بیان کنیم باید اول کمی حوصله به خرج دهیم و زمانی که آن مسئله تبدیل به قانون شده و به مرحله اجرا رسید آن را بیان کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه به ورزشکاران هم اعلام کردیم که آماده باشند تا به‌زودی در صحن علنی شورا حضور پیدا کنند، تصریح کرد: نه‌تنها فوتبال بلکه همه ورزش‌ها مدنظر ماست، هر کدام از شهروندان ما در قسمتی از بخش‌های ورزش سهم دارند و باید سهم همه شهروندان را رعایت کنیم.

عامری سیاهوئی اضافه کرد: همچنین هنرمندان نیز سهمی در شهر دارند که باید به آن‌ها هم رسیدگی شود بنابراین  آن‌ها را نیز دعوت به همکاری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در خصوص مسائل و معضلات فرهنگی دوست داران و خادمین فرهنگ سهمی دارند که باید بیایند در آن قسمت همکاری‌های لازم را انجام دهند، عنوان کرد: هرکسی نظری دارد با جان‌ودل مطرح کند و نه در فضای تبلیغی که برداشت‌های مختلفی از  آن شود، به نظرم اگر فردی نقد و نظری دارد در کمیسیون فرهنگی حضور یابد و نقد خود را مطرح کند، کمیسیون هم با جان‌ودل می‌پذیرد و در جمع‌بندی تلاش می‌کنیم از نظراتی که به‌ حق و صحت و سلامت نزدیک‌تر است استقبال کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: همین کار در کمیسیون‌های دیگر شورا نیز صورت گرفته و تاکنون مشاوران خوبی داشته‌اند، این مشاورین تفاهم‌نامه‌های با سایر دستگاه‌ها امضا می‌کنند، نظرات پخته خود را می‌دهند و ما این نظرات پخته را در بخش مربوطه جمع‌بندی و تبدیل به تفاهم‌نامه می‌کنیم.

عامری سیاهوئی افزود: این تفاهم‌نامه دیگر مربوط به دستگاه‌هایی که در تعامل با سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری هستند، خواهند بود و همچنین با این تفاهم‌نامه می‌توانیم با کارگروه‌ها و ان‌جی‌اوهایی که کار هنری انجام می‌دهند نیز کار خود را پیش ببریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: