• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-10514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کلیات طرح فروش پساب تصفیه‌شده فاضلاب بندرعباس به صنایع تعیین تکلیف شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان از تعیین تكليف کلیات طرح فروش پساب تصفیه‌شده فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب این شهر طی جلسات متعدد با بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رضا مدرس در جلسه بررسی کلیات فروش پساب تصفیه‌شده فاضلاب بندرعباس به صنایع غرب اين شهر، عنوان كرد: ورود بخش خصوصی به‌منظور بهره‌برداری از ظرفیت پساب بندرعباس که تاکنون مغفول مانده سبب شد که بتوان این تهدید به یک فرصت برای تأمین آب صنایع تبدیل شود.

وی اضافه کرد:  با تأمین آب صنایع از طریق تصفیه پساب توسط بخش خصوصی می‌توان استفاده از آب‌شیرین‌کن صنایع را کاهش داد و این امر علاوه بر تأثیرات مثبت زیست‌محیطی موجب استفاده بهینه از ظرفیت پساب شود.

مدرس به مصوبه شورای حفاظت از منابع آب اشاره کرد و گفت: طبق مصوبه شورای حفاظت از منابع آب، مجوز احداث آب‌شیرین‌کن به صنایع دیگر داده نخواهد شد و یکی از منابعی که می‌تواند آب صنایع را تأمین کند همین پساب تصفیه‌شده بندرعباس است.

وی تأکید کرد: درست است تأمین آب موردنیاز صنایع از طریق پساب انجام می‌شود اما علاوه بر حمایت از بخش خصوصی در این حوزه به‌منظور حمایت از صنایع بر روند تأمین آب نظارت خواهیم داشت تا از احتکار یا هرگونه سوءاستفاده احتمالی جلوگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان به راه‌اندازی این طرح تا آخر تیرماه اشاره کرد و گفت: تا پایان تیرماه پروژه تأمین آب صنایع غرب بندرعباس از طریق پساب تصفیه‌شده این شهر عملیاتی خواهد شد.

وی از بخش خصوصی تصفیه‌کننده پساب بندرعباس درخواست کرد؛ بازگشت سرمایه را  10 ساله محاسبه کنند تا مبلغ تمام‌شده پساب تصفیه‌شده برای صنایع مقرون‌به‌صرفه باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: