• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-5085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

محدودیتی برای استفاده از ایده‌های خوب قائل نیستیم/به دنبال رونق تولید و اشتغال در ایزوایکو هستیم

استاندار هرمزگان گفت: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی از برنامه‌های مهم دولت است كه دستگاه‌های اجرایی در هرمزگان باید به‌طورجدی این موضوع را در اولویت قرار دهند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در چهارمین نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی را از سیاست‌های مهم كشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرد و عنوان كرد: طبق قانون تمامی طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام، تکمیل‌شده، در حال بهره‌برداری و جدید می‌توانند به بخش خصوصی واگذار شوند و در این راستا مشوق‌هایی همچون ارائه تسهیلات و کمک‌های فنی و اعتباری نیز در نظر گرفته‌شده است.

وی ادامه داد: واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی از برنامه‌های مهم دولت است كه دستگاه‌های اجرایی در هرمزگان باید به‌طورجدی این موضوع را در اولویت قرار دهند و در این راستا هیچ كوتاهی و کم‌توجهی قابل‌پذیرش نیست.

استاندار هرمزگان با بیان اینكه بنا داریم در نیمه اول مردادماه سال جاری برای افتتاح تعدادی از پروژه‌های مهم استان از دكتر جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور برای سفر به هرمزگان دعوت به عمل‌آوریم، افزود: این سفر با محوریت افتتاح فاز نخست آب‌شیرین‌کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس صورت می‌گیرد و سایر دستگاه‌ها نیز پروژه‌های مهم قابل‌افتتاح خود را معرفی كنند تا موردبررسی قرار گیرد.

همتی با بیان اینكه از محل اعتبارات سازگاری با کم‌آبی 62 میلیارد تومان به هرمزگان تخصیص یافت و ابلاغ شد، تصریح كرد: باوجوداینکه هرمزگان با بیشترین میزان كاهش بارندگی و سخت‌ترین شرایط به لحاظ منابع آب مواجه بود اما اقدامات گسترده‌ای برای مدیریت این موضوع در استان صورت گرفت تا امروز با مشكلی مواجه نباشیم.

وی گفت: اجرای 200 پروژه آبخیزداری و آبخوان‌داری با ظرفیت جمع‌آوری 80 میلیون مترمکعب آب در هرمزگان در حال پیگیری است كه در مدت یك سال به نتیجه خواهد رسید و در كنار آن پروژه‌هایی همچون سد سرنی و سد گابریك نیز در استان تكمیل خواهند شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: حفر چاه‌های جدید و كاهش تلفات و هدر رفت آب از جمله دیگر اقدامات برای تأمین آب شرب در هرمزگان بود و در این مدت مردم هرمزگان نیز همراهی خوبی باصرفه‌جویی در مصرف آب داشتند و انتظار داریم این صرفه‌جویی در مصرف آب و برق همچنان تداوم یابد.

همتی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی استان نیز حداقل باید 20 درصد كاهش مصرف آب و برق نسبت به سال گذشته داشته باشند و كاهش ساعت كار ادارات و تعطیلی دستگاه‌های اجرایی استان در روزهای پنجشنبه باید در كاهش مصرف آب و برق در ادارات تأثیر داشته باشد.

وی با بیان اینكه 15 مورد از مجموعه اختیارات را به وزارت كشور اعلام کرده‌ایم تا تفویض آن به استان در دستور كار سران سه قوه قرار گیرد، اضافه كرد: اگر این اختیارات به استان تفویض شود در توسعه، خلق نوآوری، رونق سرمایه‌گذاری و مبارزه با قاچاق در استان مؤثر خواهد بود و از دیگر دستگاه‌های استان نیز می‌خواهیم تا پیشنهاد‌ها خود را در خصوص موارد تفویض اختیارات به استان ارائه كنند.

استاندار هرمزگان با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی، هنری و گردشگری در جزیره هرمز، عنوان كرد: از ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، هنری و گردشگری جهت اجرا در جزیره هرمز و سایر مناطق و جزایر استان استقبال می‌کنیم و افراد علاقه‌مند به فعالیت در این عرصه‌ها نیز موردحمایت قرار می‌گیرند.

همتی گفت: ما به هیچ شخصی برای فعالیت در جزیره هرمز پول نداده‌ایم و نخواهیم داد و اعتبارات در اختیار بخشداری و شهرداری هرمز قرار می‌گیرد و این مجموعه‌ها مجری كار هستند و بنیاد بركت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام (ره) نیز برنامه‌های خوبی را برای توسعه جزیره هرمز در نظر گرفته و در حال اجراست.

وی ادامه داد: ظرفیت و فرصت كار در جزایر هرمزگان بسیار زیاد است و ما هیچ محدودیتی برای استفاده از ایده‌های خوب افراد علاقه‌مند قائل نیستیم و از ایده‌های مناسب و خلاقانه تمامی علاقه‌مندان استقبال و حمایت خواهیم كرد.

وی با بیان اینكه به‌طورجدی به دنبال توسعه فعالیت‌ها به‌خصوص در زمینه تولید فولاد در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در بندرعباس هستیم، خاطرنشان كرد: در این راستا كنسرسیوم مشتركی از شرکت‌های تولیدکننده فولاد در این منطقه تشکیل‌شده تا هدف 10 میلیون تن تولید فولاد در استان محقق شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به فعالیت‌های منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، بیان کرد: احداث بندر با ظرفیت تخلیه و بارگیری 40 میلیون‌تا 50 میلیون تن در پارسیان با سرعت بیشتری در حال انجام است و جهت تأمین خوراك سرمایه‌گذاران متقاضی احداث واحدهای پتروشیمی در این منطقه نیز مذاكرات خوبی با وزارت نفت داشته‌ایم.

همتی با بیان اینكه جلساتی با مدیران كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شركت ملی نفت‌کش جهت ارائه سفارش به مجتمع کشتی‌سازی در بندرعباس داشته‌ایم، اضافه كرد: قرار شده سیستمی طراحی شود تا دو مجموعه كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شركت ملی نفت‌کش خود نیز سهامدار مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایكو) شوند تا با سهولت بیشتری سفارشات ساخت و تعمیرات كشتی را به این مجتمع ارائه دهند و موجب رونق بیشتر تولید و اشتغال در این مجموعه شوند.

وی با بیان اینكه اساسنامه سازمان توسعه سواحل مكران در حال تدوین است، افزود: برای توسعه این منطقه نیز اقدامات بزرگی همچون راه‌اندازی پالایشگاه هرمز در جاسك، نیروگاه 1400 مگاواتی در سیریك و شهرك صنعتی دو هزار هكتاری در جاسك صورت خواهد گرفت.

استاندار هرمزگان با تأکید بر اینكه در شرایط خاص و ویژه جنگ اقتصادی با دشمن همه مدیران باید لباس رزم بپوشند و وارد میدان كار شوند، تصریح كرد: مدیران همه دستگاه‌ها باید از سرمایه‌گذاران حمایت كامل داشته باشند تا در این مقطع حساس راه را برای فعالیت‌های بخش خصوصی هموار كنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: