• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-5185-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

افزایش تولیدات کشاورزی با هماهنگی منطقه‌ای با استان‌های جنوبی

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرچه هماهنگی در کشت، برداشت و عرضه به بازار بیشتر شود تأثیر بهتری خواهد گذاشت، گفت: باید بتوانیم تولید محصولات کشاورزی جنوب کشور را با کمک گرفتن از هم و جلب حمایت وزارت خانه و دولت و تبادل تجارب و علم و هماهنگی منطقه‌ای به‌عنوان ظرفیتی جدید، بالا ببریم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی صبح امروز در گردهمایی استان‌های جنوبی کشور با موضوع اصلاح الگوی کشت و افزایش بهره‌وری آب کشاورزی، اظهار کرد: بنا به پیشنهادی که تشکل‌های مردمی کشاورزی داشتند نشستی مشترک بین 6 استان جنوبی برگزار کردیم تا هماهنگی خوبی در بخش کشاورزی این 6 استان به وجود بیاید.

وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی مشابه، مشکلات خشک‌سالی که مشترک و مسئله تولید محصولات خارج از فصل که در استان‌های جنوبی کشور داریم و دلایل مختلف دیگر نیاز بود که این نشست برگزار شود و امیدوارم هرساله تکرار شود و یک هماهنگی منطقه‌ای هم در اصلاح الگوی کشت و هم ارتقا بهره‌وری آب و تأثیری که استان‌های جنوبی بر یکدیگر و در بازار  تولید کشاورزی دارند ایجاد شود.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: استان‌های جنوبی درزمینهٔ کشاورزی و آب نیازهای مشابه هم دارند و با برنامه‌ریزی منطقه‌ای هم وزارت خانه در کنار ما خواهد بود و هم قادر خواهیم بود با یک هماهنگی اصولی و انتقال تجارب خود به هم بتوانیم شرایط تولید محصولات کشاورزی و عرضه آن‌ها در بازار داخلی و خارجی را ایجاد کنیم و به قطب محصولات کشاورزی به‌خصوص محصولات خارج فصل تبدیل شویم.

همتی تصریح کرد: هرچه هماهنگی در کشت، برداشت و عرضه به بازار بیشتر شود تأثیر بهتری خواهد گذاشت؛ باید بتوانیم تولید محصولات را با کمک گرفتن از هم و جلب حمایت وزارت خانه و دولت از قبل این نشست‌ها و تبادل تجارب و علم و هماهنگی منطقه‌ای به‌عنوان ظرفیتی جدید، بالا ببریم.

وی عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم این رویه را تحت عنوان نشست منطقه‌ای جنوب کشور ادامه دهیم و اگر نتیجه خوبی حاصل کردیم در مناطق دیگر نیز به‌صورت برنامه‌ریزی‌های منطقه‌ای این کار صورت بگیرد و کشاورزی کشور را با شرایط بهتر روبرو کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: برای بهره‌وری آب تصمیم گرفته شد تولید برخی محصولات را کاهش دهیم و با هماهنگی استان‌های جنوبی دیگر با سختی در تصمیمات و برنامه‌ها مواجه نخواهیم بود.

همتی بیان کرد: باید بتوانیم ازاین‌پس با برگزاری نشست‌های بین استانداران و جلسات این‌چنینی به یکدیگر کمک کنیم تا وضعیت بهتری را برای استان‌های جنوب کشور رقم بزنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: