• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-286-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان:

اساتید دانشگاه، سفیران پارک فناوری هرمزگان در ارائه سبک جدید کارآفرینی می‌شوند

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان گفت: این مجموعه با همت فناوران خود در حوزه های مختلف کار کرده و مدل های موفقی نیز در این عرصه رشد کرده اند. تلاش ما این است تا بتوانیم از طریق سفیرانی که در دانشگاه انتخاب می کنیم سبک جدیدی از کارآفرینی را ارائه دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، علی فتی در نشست شوراي رفع مشكلات شركت هاي دانش بنيان استان هرمزگان با تاکید بر اینکه موفقیت در این حوزه مستلزم همگرایی و همراهی همه مجموعه های تصمیم گیر است، افزود: حمایت از خدمات و محصولات تولیدی فناوران و شرکت های دانش بنیان می تواند زمینه توسعه بیشتر این شرکت ها را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیانی در این هرمزگان داریم که ابتکارات زیادی داشته و خدمات جدیدی  نیز عرضه کرده اند، گفت: ارزش این فناوری ها در کشور نمود عینی داشته و ارزش آن باعث شده تا سایر استان ها از فناوری های تولیدی شرکت های دانش بنیان هرمزگانی بهره ببرند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان ابراز امیدواری کرد، با همکاری مجموعه های دولتی داخل استان بتوان از خدمات تولیدی شرکت های دانش بنیان بهره بیشتری برد.

وی در ادامه به خدمات یکی از شرکت های دانش بنیان هرمزگان گفت: شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس که در حوزه هوشمند سازی فعالیت های چشمگیری از اوایل دهه 90 از پارک هرمزگان استارت زد شاهدیم که توانسته در برخی از پروژه های ملی نیز نقش موثر خود را ایفا کند.

فتی به جدید ترین فعالیت های این شرکت دانش بنیان اشاره کرد و گفت: ساخت خودروی خودران و فعالیت در حوزه IOT ورود کرده است که این حرکت می تواند نمودی عینی از ظرفیت فناوری استان هرمزگان را به نمایش بگذارد.

وی همچنین از مشارکت شرکت دانش بنیان صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس در بخش IOT برج فناوری در دست تکمیل پارک علم و فناوری هرمزگان خبر داد و گفت: این اقدام برای اولین بار در هرمزگان انجام می شود که امیدواریم بتواند سرآغاز حرکت سایر مجموعه ها در استان باشد.

فتی همچنین با تاکید بر اهمیت استمرار ارتباط پارک فناوری و دانشگاه ها گفت: این تعامل و همکاری می تواند مسیر حرکت دانشجویان را به سمت نوآوری و فناوری هموار کند. به گفته وی، همکاری دانشگاه و پارک بسیار مهم و حیاتی است و می تواند تاثیر به سزایی در توسعه فناوری بگذارد.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان بیان داشت: در این زمینه برنامه هایی در دستور کار پارک علم و فناوری هرمزگان است که یکی از آنها حضور اساتیدی به عنوان سفیران پارک علم و فناوری در دانشگاه هاست.

به گفته وی، در این زمینه پارک علم و فناوری هرمزگان هزینه می کند تا بتوان به این حرکت تسریع بخشید. بر اساس برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، برنامه داریم تا دروس کارآفرینی را به سبک جدید از طریق اساتید دانشگاه ها که قرار است به عنوان سفیران پارک عمل کنند به دانشجویان آموزش کارآفرینی به سبک جدید داده شود.

فتی در ادامه به نقش موثر صنعت در توسعه فناوری اشاره کرد و گفت: گسترش تعامل بخش های صنعت استان با پارک علم و فناوری هرمزگان از جمله هدف های اصلی است. از این رو بخشی از فضای برج فناوری در اختیار صنایع قرار می گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: