• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-3714-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان:

ذخیره سد استقلال نقش پدافندی دارد/ منابع آبی هرمزگان تا پایان آذرماه جوابگوی مصرف مردم خواهد بود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: میزان برداشت را از منابع آب شهرستان میناب کاهش دادیم و ذخیره سد استقلال بیشتر نقش پدافندی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، هوشنگ ملایی در جمع خبرنگاران با ارائه گزارشی وضعیت منابع آب شرب و کشاورزی استان را در شرایط کنونی تشریح کرد. 

وی خاطرنشان کرد: درست است که سدهای استان در شرایط بحرانی قرار داشته، خشک شده‌اند و به حجم مرده رسیده‌اند اما با همکاری و همدلی کلیه دستگاه‌های استان، همراهی استاندار و همچنین تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت آب منطقه‌ای تأمین آب شرب شهرهای بندرعباس، بندرخمیر و روستاهای مسیر با مشکل و چالش خاصی روبرو نیست.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان افزود: منابع تأمین آب شرب تا پایان آذرماه جوابگوی مصرف مردم خواهد بود و با اهتمام و صرفه‌جویی شهروندان می‌توانیم از این شرایط سخت عبور کنیم و به رحمت الهی و بارش‌ها در فصل پاییز و زمستان امیدوار باشیم.

ملایی با اشاره به طرح‌های تأمین آب  اظهار کرد: تمامی طرح‌ها و پروژه‌های تأمین آب  مثل حفاری و  تجهیز 10 حلقه چاه حاشیه سد شمیل، تهیه و اجرای خط انتقال  آب، جمع‌آوری نشتاب، آماده‌سازی پمپاژِ حجم مرده سد استقلال، اجاره چاه‌های کشاورزی شمیل و نوسازی فاز یک خط اول میناب – بندرعباس در اسرع وقت انجام شده و یا در دست اقدام هستند.

وی تصریح کرد: حفر سه تا چهار چاه جدید نیز جهت شرایط اضطراری در دستور کار است که در صورت بروز حادثه یا خرابی سایر چاه‌ها وارد مدار خواهند شد و با این تدابیر حداقل در تأمین آب شرب مردم مشکلی نخواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان با بیان اینکه ما هم‌اکنون از چاه‌های میناب هیچ برداشتی نداریم  ، افزود: میزان برداشت را از منابع آب شهرستان میناب کاهش دادیم و ذخیره سد استقلال بیشتر نقش پدافندی دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: