• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تولید سالانه 10 هزار تن گوشت قرمز در هرمزگان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، میزان مصرف گوشت قرمز در استان را حدود 15 تا 20 هزار تن عنوان کرد و گفت: بالغ‌بر 10 هزار تن گوشت قرمز به‌صورت سالانه در هرمزگان تولید می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، طهماسب غلام پور در نشست خبری«پاج» فعالیت‌های تولیدات دامی استان را در دو بخش دام و طیور عنوان کرد و گفت: جمعیت دامی استان بالغ‌بر یک‌میلیون و 350 هزار رأس دام است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان بابیان اینکه عمده دام هرمزگان سبک است، تصریح کرد: دام‌های سبک استان( بز و بزغاله، گوسفند) و سنگین(گاو و شتر) است که 80 تا 90 درصد دام استان را نوع سبک به میزان یک‌میلیون 200 هزار رأس تشکیل می‌دهد.

وی، عنوان کرد: در استان هرمزگان بالغ‌بر 21 هزار نفر شتر و تعداد 40 هزار رأس گاو وجود دارد که بخشی عظیمی از نیاز پروتئینی و لبنی استان را تأمین می‌کنند.

معاون جهاد کشاورزی هرمزگان، دام سبک را جامعه هدف دامی استان نام برد و تأکید کرد: بالغ‌بر 80 درصد دام سبک استان به‌صورت سنتی و نیمه‌صنعتی تولید می‌شود که با رفع موانع موجود به دنبال گسترش طرح توسعه این بخش به‌صورت صنعتی هستیم.

غلام پور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در زمینه طرح توسعه دام سبک در استان، بیان کرد: به‌صورت الگویی و ترویجی و باهدف اقتصادی‌تر شدن تولیدات این بخش، حدود 20 رأس دام نر سبک از نژادهای پر تولید با مشارکت بهره‌برداران تهیه و در گله‌های دامی استان جهت طرح‌های اصلاح نژاد نگه‌داری می‌شود.

این مقام مسئول بابیان اینکه اصلاح نژاد دام سنگین از نوع گاو در استان از سال‌ها قبل در حال انجام است، افزود: 4 مجتمع پرواربندی گوساله با ظرفیت سالانه 19 هزار رأس گاو در استان مشغول به فعالیت است.

  وی، تأمین گوساله پرواری برای مجتمع‌های فوق را از مشکلات این بخش برشمرد و اظهار کرد: در همین راستا بر اساس نیازسنجی و هدفمند یک مجتمع تولید گوساله با ظرفیت یک هزار و 300 رأس در شهرستان بستک بااعتبار 6 میلیارد تومان تسهیلات و بالغ‌بر 4 میلیارد تومان آورده شخصی در حال راه‌اندازی است.

غلام پور، شترداری را یکی از اولویت‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی در بخش دامداری عنوان کرد و افزود: باوجود 21 هزار نفر شتر در هرمزگان این استان مقام سوم را در کشور دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به مزایا و محاسن شترداری، تأکید کرد: ساماندهی و هویت گذاری شترها یکی از برنامه‌های این معاونت است که در همین راستا بالغ‌بر 9 هزار نفر شتر هویت بخشی و پلاک‌کوبی شده که پیش‌بینی می‌شود در صورت مشارکت بهره‌برداران و مسئولین شهرستانی تا پایان سال تمامی شترهای استان هویت گذاری شوند.

وی بابیان اینکه این طرح در سایر دام‌های سبک و سنگین نیز اجرایی خواهد شد، افزود: باهدف خدمات‌دهی بیشتر و تکمیل شدن اطلاعات‌پایه در این زمینه تاکنون بالغ‌بر 4 هزار رأس گاو در استان هویت بخشی شده است.

  غلام پور، میزان مصرف گوشت قرمز در استان را حدود 15 تا 20 هزار تن عنوان کرد و گفت: بالغ‌بر 10 هزار تن گوشت قرمز به‌صورت سالانه در هرمزگان تولید می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، خاطرنشان کرد: با توجه به حساسیت بیماری‌های مشترک دامی مخصوص انسان و دام، در هنگام جابجایی در مبدأ و مقصد دام توسط دامپزشکی اقدامات قرنطینه‌ای و بهداشتی صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: