• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-2785-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به دنبال توسعه جدی ترانزیت و ترانشیب هستیم/شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با ضعف شدید درآمدی روبه رو هستند

نماینده حوزه انتخابیه بندرعباس گفت: به دنبال دلایل عدم استقبال و همچنین اعمال مشوق‌ها برای افزایش ترانزیت و ترانشیپ هستیم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، حسین هاشمی تختی پیرامون موارد پیگیری شده اخیر در مجلس به مبحث جلوگیری از انحراف کمک اعتباری مختص شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در برنامه ششم توسعه و بررسی راه‌های عدم استقبال از ظرفیت‌های ترانزیتی و ترانشیپی کشور به‌ویژه هرمزگان سخنانی را مطرح کرد.

وی پیرامون پیگیری‌های مجلس برای جلوگیری از اعتبار کمکی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: اعتباری در سال‌های قبل در اختیار سازمان همیاری شهرداری‌ها قرار می‌گرفت و در بین شهرداری‌های و دهیاری‌ها توزیع می‌شد این در حالی است که این اعتبار امسال در باب مرجع توزیع‌کننده نگرانی‌های را به وجود آورده بود که در این راستا مجلس به‌طور جد پیگیر بازگشت این اعتبار در ید وزارت کشور است که می‌تواند همانند سال‌های گذشته در بین شهرداری‌ها و دهیاری توزیع شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بندرعباس، بندرخمیر، قشم، حاجی‌آباد و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی بر تقویت هر چه بیشتر شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تأکید کرد و افزود: در استان نیز برخی از شهرداری‌ها با ضعف شدید درآمدی و ساختاری روبرو هستند که تاکنون نشست‌هایی در این راستا با مقامات ارشد استان و شهرداران تشکیل داد و به دنبال ایجاد درآمدهای پایدار برای آن‌ها هستیم.

وی به مباحث بندری به‌ویژه‌ترانزیت و ترانشیپ اشاره و افزود: همچنین در مجلس در حال بررسی و رفع موانع موجود بر سر راه توسعه ترانزیت و ظرفیت‌های ترانشیبی کشور به‌ویژه هرمزگان هستیم.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه کشوری همانند امارات سهمی چندین برابری از بازار ترانشیپ منطقه نسبت به ایران دارد، افزود: این در حالی است که بنادر جنوبی ایران و سواحل فرادست در فلات ایران موقعیتی ویژه‌تر و به‌صرفه‌تر برای ترانزیت و ترانشیپ دارند.

این نماینده مجلس اضافه کرد: به همین دلیل است که به دنبال بررسی و احصا نواقص و گره‌های احتمالی موجود بر سر راه توسعه ترانزیت و ترانشیپ هستیم.

هاشمی تختی با بیان اینکه بنادر استان قابلیت‌های ویژه‌ای دارند، افزود: با توسعه بنادر شرقی، غربی و مرکزی استان می‌توانیم کمک فراوانی به تغییر و بهبود وجوه اقتصاد خانوارها و حتی اقتصاد ملی داشته باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: