• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-3085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس:

باید با مردم صادق و شفاف بود/باید به دولت خدمتگزار اعتماد کنیم

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: خاموشی‌های اخیر در استان هرمزگان باوجود گرمای شدید و طاقت‌فرسا، کم‌لطفی و بی‌انصافی در حق مردم هرمزگان است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، احمد مرادی صبح امروز در چهارمین نشست شورای اداری استان هرمزگان، افزود: انتظار مردم از مسئولین خدمت بی‌منت و صادقانه است و باید گزارشی از سطح اتفاقاتی که رد سطح کشور به وقوع پیوسته و نمایندگان مجلس در صحن علنی پیگیری می‌کنند، به سمع و نظرشان برسد.

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعاتی که در چند روز اخیر با حساسیت در مجلس دنبال می‌شود، منع استفاده از بازنشستگان در سیستم اداری کشور است، تصریح کرد: موضوعی است که چندین سال موردبحث و بررسی قرار گرفت و سرانجام مجلس تصمیم گرفت کسانی که به سن بازنشستگی رسیده و بازنشسته شده‌اند، مجال را برای خدمت جوانان باز کنند و فرصت را برای دیگران قائل بشوند.

مرادی با بیان اینکه منتظر نظر شورای نگهبان هستیم تا این مصوبه مجلس را تأیید و آن به مرحله اجرا برسد، اضافه کرد: این روزها همه در جریان هستند وضعیت اقتصادی کشور همه مردم را نگران کرده و انتظار مردم بهبود این وضعیت باتدبیر دولت و همراهی مجلس است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اضافه کرد: آمریکایی‌ها به دنبال ضربه زدن به‌نظام جمهوری اسلامی از طریق لطمه به پایه‌های اقتصادی کشور هستند و مشکلاتی را در عرصه اقتصادی وارد کنند.

وی با بیان اینکه اگر ما به مردم خود توجه کنیم، انتظاراتشان را بشنویم و با مردم صادق و شفاف باشیم، این فشارها تأثیری نخواهد داشت، عنوان کرد: یکی از نگرانی‌های دلسوزان انقلاب اسلامی این است که اکنون شفافیت لازم وجود ندارد و باید این شفافیت پررنگ‌تر از قبل باشد.

مرادی ادامه داد: امروز همه در خصوص فساد اقتصادی نگران هستند و معتقدند برخورد لازم با اخلالگران اقتصادی صورت نمی‌گیرد و چرا باید عده‌ای بتواند به‌راحتی سرمایه‌های مملکت را چپاول کنند و عده‌ای در فقر و بدبختی به سر ببرند.

مرادی با تأکید بر اینکه باید به فرمایشات مقام معظم رهبری بیش‌ازپیش توجه شود و سخنان ایشان را سرلوحه امور خود قرار دهیم، افزود: با جلسات مختلف علنی و غیرعلنی که در مجلس برگزار شد و معاون اول رئیس‌جمهور، رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور و بدنه دولت در مجلس حاضر شدند نتوانستند نمایندگان مجلس را قانع کنند و به همین علت تصمیمی که مجلس گرفت که شخص رئیس‌جمهور به مجلس آمده و توضیح دهد که علت نا به سامانی اقتصاد کشور چیست و پنج محور برای این موضوع مشخص‌شده است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه هر شخصی باید در نظام جمهوری اسلامی پاسخگو باشد و از رئیس‌جمهور درخواست می‌شود با مردم و نمایندگان مجلس شفاف سخن بگوید، خاطرنشان کرد: امیدوارم در جلسه با رئیس‌جمهور بتوانیم به جمع‌بندی خوبی برسیم و خروجی آن مفید باشد.

وی با بیان اینکه معتقد هستم با همین شرایط می‌توان وضعیت کشور را بهبود بخشید، تصریح کرد: مردم ما و مدیران کاربلد کشور بارها ثابت کرده‌اند که در شرایط سخت‌تر از امروز هم می‌توانند گره‌ها را باز کنند و این وضعیت سروسامان خواهد یافت و باید به دولت خدمتگزار اعتماد کنیم.

مرادی در ادامه با بیان اینکه خاموشی‌های اخیر در استان هرمزگان باوجود گرمای شدید و طاقت‌فرسا، کم‌لطفی و بی‌انصافی در حق مردم هرمزگان است، اظهار کرد: در حدود 55 هزار مگاوات مصرف برق در کل کشور است و در گرمای کنونی نباید انتظار داشت مردم حتی نیم ساعت هم بدون برق بتوانند دوام بیاورند.

وی با اشاره به اینکه مردم مشکلات بسیاری دارند و نباید مشکلی را بر مشکلات دیگرشان اضافه کنیم، تصریح کرد: اکنون در این گرمای طاقت‌فرسا در برخی روستاها بیش از 6 ساعت قطعی برق در طول روز داریم و امیدوارم استاندار هرمزگان در این موضوع پیگیری ویژه‌ای انجام دهد.

این نماینده مجلس با اشاره به استفاده از نیروهای بومی در مشاغل مختلف، خاطرنشان کرد: باید زیاد تکرار کنیم تا روزی جا بیفتد؛ اگر به نقاط مختلف کشور نگاهی بیندازیم، شاهد هستیم در هر استانی از ظرفیت‌های خود بهره می‌برد.

وی با بیان اینکه هرکسی هرمزگان را محل سکونتش قرار دهد بومی طلقی می‌شود اما اگر در شرایط مشابهی فردی خارج از ساکن استان هرمزگان در اولویت قرار بگیرد اجحاف در حق ظرفیت‌ها و استعدادهای هرمزگانی است، ابراز کرد: جوانان ما انتظار شغل دارند و شاهد هستیم برخی دستگاه‌های اجرایی حتی در انتصاب مدیران شهرستانی هم به نیروهای بومی توجه نمی‌کنند.

مرادی در پایان با تأکید بر اینکه توانایی جوانان و مدیران هرمزگان ثابت‌شده و نیاز به اعتماد دارند، گفت: می‌دانم این حساسیت در استاندار هرمزگان وجود دارد که از ظرفیت‌های نیروی بومی بهره برده شود و امیدوارم این حساسیت تقویت شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: