• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4914-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اجرای طرح نهال‌کاری، آبیاری و مراقبت همراه با بادشکن غیرزنده در جاسک

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک از اجرای طرح نهال‌کاری، آبیاری و مراقبت همراه با بادشکن غیرزنده منطقه کیدر پایین این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، جمشید سالاری رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک گفت: طرح نهال‌کاری، آبیاری و مراقبت همراه با بادشکن غیرزنده منطقه کیدر پایین اجرا شد.

وی بابیان اینکه در این طرح ۳ هزار اصله نهال کهور آمریکایی (سمر) کاشته شد، تصریح کرد: ۷ کیلومتر بادشکن غیر زنده بافته‌شده از سرشاخه‌های خشک درختان نخل در سطح ۳۰ هکتار از منطقه بحرانی فرسایش بادی روستای کیدر پایین ایجاد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جاسک هدف از انجام این طرح را مهار کانون‌های بحرانی فرسایش بادی و مقابله با پدیده شوم بیابان‌زایی، جلوگیری از حرکت و هجوم ماسه‌های روان به درون روستا، حفظ بستر زندگی روستاییان و سلامت آنان و حفظ تأسیسات زیربنایی، جاده‌ها عنوان کرد.

سالاری بابیان اینکه برای اجرای این طرح حدود ۲ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال از منابع استانی هزینه شده است، خاطرنشان کرد: پارسال در ۴۰ هکتار از اراضی بیابانی این روستا عملیات بیابان‌زدایی انجام‌شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: