• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1586-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سردبیر ایسنا، جهادگر برتر جهاد دانشگاهی هرمزگان شد؛

دادخواه: خودباوری و همدلی دو عامل موفقیت نیروهای جهاد دانشگاهی است

آئین تجلیل از جهادگران برتر جهاد دانشگاهی استان هرمزگان و خبرنگاران خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا هرمزگان نیز برگزار شد.

  به گزارش ایسنا، منطقه‌ خلیج‌فارس، به مناسبت در پیش بودن 16 مرداد سی و هشتمین سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی و 17 مرداد روز خبرنگار، آئین تجلیل از جهادگران برتر جهاد دانشگاهی استان هرمزگان خبرنگاران خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در تالار یاس بندرعباس برگزار شد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان در این مراسم گفت: از ابتدای انقلاب اسلامی، جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک ایده خوب مطرح بوده است. در واقع جهاد دانشگاهی یک‌نهاد موفق در حوزه تبدیل دانش به ثروت در کشور فعال بوده و تمامی اصول لازم در آن رعایت شده است.

سهیل دادخواه با اشاره به ویژگی‌های جهاد دانشگاهی افزود: نیروی انسانی جهاد دانشگاهی سرمایه اصلی و عامل توفیقات این نهاد است، این نیرو، پویا، متعهد به اخلاق اسلامی و مبتکر است.

وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی امر غیر شفاف ندارد و از ابتدای تأسیس روی پای خود ایستاده و بر درآمدهای خود متکی بوده و این امر از نحوه تأسیس جهاد دانشگاهی  واحد استان تا امروز به‌خوبی مشهود است.

دادخواه خاطرنشان کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی مصداق ضرب‌المثل؛ از ما حرکت از خدا برکت است، ما به عنایت خداوند در کار جهادی ایمان‌داریم، امسال جهاد دانشگاهی فعالیت‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری خوبی داشت همه این توفیقات از محل زحمات نیروهای جهادی تأمین‌شده است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان عنوان کرد: ویژگی دیگر جهاد دانشگاهی انعطاف‌پذیری است، این نهاد از بدو انقلاب تا امروز توانسته خود را با شرایط و نیازهای کشور وفق دهد. ما از کارهای فرهنگی در استان شروع کردیم تا پشتیبانی رزمندگان ۸ سال جنگ تحمیلی و امروز که در مباحث آموزشی، پژوهشی و فرهنگی نوین، صاحب‌نظر هستیم.

وی بیان کرد: با نیروی انسانی کم، خدمات متنوعی ارائه می‌دهیم، فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و درمانی که هرکدام زیرشاخه‌های متنوعی دارند بیانگر این امر است هیچ ارگان دولتی تا این حد تنوع فعالیت ندارد و همین تنوع باعث شده جهاد دانشگاهی با نهادهای مختلف همکاری و مشارکت داشته باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان هرمزگان ادامه داد: خودباوری و همدلی دو عامل موفقیت نیروهای جهاد دانشگاهی است ما ایمان‌داریم که خواستن توانستن است سال‌ها کار کردیم و مشقت کشیدیم و امروز شاهد ثمرات جهاد دانشگاهی در استان هستیم.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه جهاد دانشگاهی از معدود رویش‌های اصلی است، افزود: مدل‌های تجربه‌شده منویات رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی به‌وفور در اقدامات جهاد دانشگاهی دیده می‌شود و جهاد در واقع از معدود نهادهایی است که مرتباً خود را به‌روز کرده و به‌دوراز تکرار و درجا زدن بوده است.

دادخواه ادامه داد: جهاد همیشه برای من نماد اشتیاق است و آنچه بیش از هر چیز در آن متبلور است اشتیاق به خدمت است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان هرمزگان در خصوص مدیریت راهبردی نیز، بیان کرد:  تدوین تعداد زیادی از اسناد توسعه‌ی استان را در دستور کارداریم با توجه به اینکه حجم کار بسیار بالا است سعی می‌کنیم تا اوایل سال تحصیلی جاری با اتمام برسد.

وی ادامه داد: چند طرح عمرانی را نیز داریم که در نیمه‌ی دوم سال به اتمام می‌رسد و نیز طرح توسعه‌ی اشتغال روستایی کاری بسیار ارزشمند است که بخش زیادی از آن انجام‌شده است و تا انتهای نیمه‌ی اول سال به پایان خواهیم رساند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان هرمزگان گفت: برای نیمه دوم سال جذب بودجه‌ی طرح توسعه‌ی تسهیل و توسعه‌ی مشاغل خانگی در استان را برای اولین بار و جهت‌دهی به منابع و تسهیلاتی که دولت در این بخش اختصاص داده است را، انجام خواهیم داد.

دادخواه گفت: در چهار ماه ابتدای سال 96 با ارائه‌ی دستگاه آب ساز 200 لیتری شاهد استقبال بسیار خوب مسئولان دستگاه‌های اجرایی از آن شدیم

وی عنوان کرد: در حال حاضر با 5دستگاه اجرایی در حال مذاکره هستیم تا بتوانیم متناسب با نیاز این دستگاه را در اختیارشان قرار دهیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان هرمزگان با تأکید بر اینکه دستگاه آبساز باید بومی‌سازی شود، بیان کرد: به‌صورت گسترده‌تر برای بحث پدافند غیرعامل و بحران، استان‌های مختلفی  با ما به مذاکره نشسته‌اند که بتوانند این تکنولوژی را بومی‌سازی کنند.

دادخواه با اشاره به این نکته که توسعه‌ی این دستگاه، بسیار مهم است، ادامه داد: در تلاش هستیم که بتوانیم با هزینه‌ی کمتر این دستگاه را ارائه دهیم و در نمونه‌های پیشرفته در این دستگاه از ژنراتورهای گازی استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از جهادگران برتر معاونت‌های مختلف جهاد دانشگاهی به شرح زیر تجلیل شد:

*آموزش کوتاه‌مدت: حدیث شهدادی

*علمی کاربردی:مریم بهالگردی

*پژوهش: محسن صفری

*فرهنگی:امیرحسین طالبی(سردبیر خبرگزاری ایسنا منطقه خلیج‌فارس)

*پشتیبانی: علیرضا صادقی

*حوزه ریاست:  شاپور محمدی

همچنین در این مراسم از خبرنگاران خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: