• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-3985-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

مبارزه با مواد مخدر به‌مانند تکمیل یک پازل است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: در هرمزگان عزم جدی برای مبارزه و مقابله با قاچاق و عرضه مواد مخدر وجود دارد و در صورت حمایت و پشتیبانی از سوی مرکز در این عرصه بندرعباس می‌تواند به شهری عاری از معتاد تبدیل شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، بهروز اکرمی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، به تغییر مسیر ترانزیت مواد مخدر از خشکی به دریا اشاره و بيان کرد: عمده قاچاق مواد مخدر در استان از مسیر دریا انجام می‌شود که می‌توان با به‌روزرسانی و ارتقاء تجهیزات در حوزه دریا به کاهش این معضل کمک کرد.

وی اضافه کرد: هرمزگان نیازمند تجهیز و نوسازی ناوگان بازدارنده در امر مبارزه با مواد مخدر چه از طریق دریا و همچنين خشکی است تا بتوان هزینه و ریسک حمل مواد مخدر در استان را افزایش داد.

اکرمی تصریح کرد: زمانی که هزینه و ریسک حمل مواد مخدر بر درآمد آن افزایش یابد، قاچاقچیان دیگر حاضر به خطر کردن و متحمل شدن هزینه گزاف براي آن نخواهند شد و این خود یک عامل بازدارنده در عرصه حمل‌ونقل مواد مخدر خواهد شد.

وی بر ضرورت همپوشانی فعالیت‌های عرصه مبارزه با مواد مخدر در بین دستگاه‌های مربوطه تأکید کرد و گفت: مبارزه با مواد مخدر به‌مانند تکمیل یک پازل است و هر ارگان اگر  عملکرد خود را باهدف تکمیل این پازل انجام دهد حتماً زودتر به نتیجه خواهد رسید.

اکرمی افزود: باید از موازی کاری در عرصه مبارزه و مقابله با مواد مخدر پرهیز شود زیرا موازی کاری در هر عرصه‌ای غیر از اتلاف انرژی و هزینه، چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران صادق‌ترین کشور در امر مبارزه با مواد مخدر است و شاهد این موضوع تعداد بالای  شهدای این حوزه است و این امر خود به‌تنهایی نشانگر صداقت جمهوری اسلامی ایران در این عرصه است.

وی براثر بخش بودن برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت: باید در تمامی حوزه‌های مبارزه و مقابله با مواد مخدر اثربخش بودن برنامه‌ها را مدنظر داشت.

اکرمی با بیان اینکه در ماه‌های سرد سال سیل معتادین از دیگر استان‌ها به هرمزگان سرازیر می‌شود، افزود: باید برای مقابله با این معضل نیز برنامه داشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز در این عرصه به استان کمک کند.

وی با اشاره به وجود معتادین متجاهر در بندرعباس و دیگر شهرستان‌های استان گفت: شهرداری‌ها و نیروی انتظامی استان در جمع‌آوری این‌گونه معتادین اقدامات مؤثری انجام می‌دهند اما به دلیل کمبود فضا در نگهداری و اعتبارات موردنیاز اقدامات صورت گرفته مؤثر نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست از زحمات دکتر  محمود حسین پور دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان قدرداني و ابراهیم فرهادی نیا به‌عنوان دبیر جدید این شورا معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: