• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر شهرداری منطقه دو بندرعباس:

زیر ساخت های فرهنگی سطح منطقه دو بندرعباس توسعه می یابد

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس گفت: ایجاد و تقویت اماکن فرهنگی منطقه دو در کنار توسعه عمرانی و خدماتی مورد توجه ویژه شهرداری قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مهدی رنجبری با اشاره به نقش پررنگ شهرداری در ارتقای فرهنگ عمومی و شهروندی و تحقق اهداف و برنامه های فرهنگی گفت: بخشی از بار فرهنگی جامعه بر دوش شهرداری است و این دستگاه در کنار رسالت اصلی خود باید به امور فرهنگی نیز توجه جدی داشته باشد.

وی ادامه داد: با ارتقای فضاهای فرهنگی شهری و عناصر اصلی موجود در آن از جمله تجهیزات و مبلمان شهری، می توان در راستای رسیدن به توسعه پایدار در حوزه فرهنگ شهروندی و ارتقای رضایتمندی شهروندان گام برداشت.

رنجبری افزود: نخستین هدف در ارتقای فرهنگ شهروندی و شناخت فرهنگ بومی به وجود آوردن علاقه و اشتیاق در عموم مردم برای مشارکت در این حوزه است که با ایجاد فضاهای فرهنگی و اجتماعی برای تعاملات شهروندان در نواحی مختلف و توسعه پایدار در این حوزه و همچنین تقویت گردشگری فرهنگی اتفاق خواهد افتاد.

مدیر منطقه دو شهرداری بندرعباس اضافه کرد: عناصر مختلفی در ترویج و پایداری فرهنگ بومی موثر است و یکی از ارگان هایی که نقش بسیار مهمی را در کمک به این امر دارد، فرهنگسراها هستند که مهمترین هدف آن گسترش و پایداری دست آوردهای فرهنگی است که می تواند در حفظ هویت هر شهر و جامعه تاثیر بسزایی داشته باشد.

رنجبری خاطر نشان کرد: تقویت و توسعه فرهنگسراها از اموری است که در شهرداری منطقه دو بندرعباس بصورت ویژه مورد توجه قرار دارد و تلاش می کنیم تا با تامین اعتبارات لازم اقدامات مناسبی را در جهت توسعه فرهنگ شهروندی و بومی صورت دهیم.

این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد تا با اجرای پروژه های فرهنگی و عمرانی مناسب و مورد نیاز تحولات بزرگی در حوزه فرهنگ شهروندی شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: