• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صرف خیابان کشی و جدول گذاری کمکی به توسعه شهری نمی‌کند

عضو هیئت‌مدیره شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران بر اجرای دقیق بازآفرینی شهری در بندرعباس تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، روستا در جلسه ستاد استانی بازآفرینی شهری با اشاره به اقدامات در دست بررسی بازآفرینی شهر در بندرعباس گفت: اجرای این طرح نه‌تنها توسط راه و شهرسازی بلکه با حضور همه ارگان‌های دولتی دست‌اندرکار و مسئول در این حوزه بررسی و جلسات مختلفی برای اجرای هر چه‌بهتر آن برگزارشده است که این موضوع در ستاد شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان نیز توسط استاندار هرمزگان به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه بخش زیادی از شهر بندرعباس بافت فرسوده تشکیل می‌دهد، افزود: 1700 هکتار از محدوده شهر بندرعباس مبتلابه بافت‌های ناکارآمد شامل سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت‌های فرسوده و ... است.

روستا با تأکید بر اینکه برای محله چاهستانی ها باید طرح منظر شهری تهیه شود، اضافه کرد: اگر فکر کنیم که با خراب کردن و جدول‌کشی و آسفالت به این محله و بندرعباس کمک کرده‌ایم اشتباه است بلکه اجرای بازآفرینی در این محله باید اثربخش باشد.

وی درعین‌حال اقدامات انجام‌شده در محله چاهستانی ها را ارزشمند خواند و عنوان کرد: اقدام صورت گرفته فضای ارتباطی و تعاملی خوبی را به وجود آورده است.

عضو هیئت‌مدیره شرکت بازآفرینی شهری ایران در ادامه گفت: شهر بندرعباس طی یک دهه با افزایش 100 هزارنفری جمعیت مواجه شده است و امری اجتناب‌ناپذیر است ولی درعین‌حال باید برای آن برنامه‌ریزی کرد.

به گفته وی بندرعباس با چالش‌های بسیار جدی خشک‌سالی و بحران انرژی مواجه است و سیاست‌ها، شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری ایجاب می‌کند که یک نگاه به توسعه مجدد و درونی شهرها داشته باشیم.

روستا خاطرنشان کرد: توسعه شهر بندرعباس را باید از طریق اقداماتی که در خود بندرعباس است جستجو کنیم. این توسعه درونی کاهش هزینه‌های مدیریت شهری را در بردارد و باعث افزایش ایمنی و افزایش تاب‌آوری شهری خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: