• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شيرين سازی آب اصلی‌ترین راهبرد تأمین آب هرمزگان در دوره میان‌مدت و بلندمدت است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: شيرين سازي آب يكي از اصلی‌ترین راهبردهاي تأمین آب استان در دوره میان‌مدت و بلندمدت است که با احداث آب‌شیرین‌کن‌های جدید مشکل بحران آب هرمزگان در بلندمدت حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رضا مدرس در جلسه بررسی وضعیت منابع آب استان هرمزگان با اولویت استفاده از آب‌شیرین‌کن‌ها، عنوان كرد: طی گزارش هواشناسی، چشم‌انداز خشکسالی در کشور پابرجاست است و منابع آب‌های پایدار و متعارف مانند سدها، آب‌های زیر زمینی و ... استان تحلیل رفته و در حال اتمام است.

وی با اشاره به استراتژی استان در تأمین آب موردنیاز، خاطرنشان کرد: استراتژی استان هرمزگان به سمت استفاده از منابع آب غیرمتعارف مانند استفاده از ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌ها با توجه به شرایط و پتانسیل هرمزگان است.

مدرس اضافه کرد: با در نظر گرفتن احیای سایر منابع آبی، حمایت از کشاورزی، صنعت و اشتغال با توجه به نیاز آب آن‌ها، بهترین راه و مبنای تأمین آب استان توسط آب‌شیرین‌کن‌هاست که این موضوع به اطلاع وزارت نیرو رسید و درخواست تخصیص آب از محل شیرین کردن و نمک‌زدایی توسط آب‌شیرین‌کن‌ها ارائه‌شده است.

وی خطاب به مديران شرکت‌های آب منطقه‌ای، آب و فاضلاب شهری و روستایی استان در خصوص نیاز آبی شهرستان بندرعباس گفت: منابع تأمین آب شرب قابل‌برنامه‌ریزی (مصوب شرکت آب و فاضلاب کشور) در افق کوتاه‌مدت، میان‌مدت، بلندمدت تهیه و پس از تائید کارگروه استانی به شرکت آب و فاضلاب کشور اعلام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: