• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2084-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صدور تأییدیه نشان حد مجاز آلایندگی 160 هکتار اراضی کشاورزی هرمزگان

مسئول دفتر محیط‌زیست و سلامت غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، گفت: در شهرستان‌های پارسیان، بندرخمیر و رودان برای 90 هکتار محصولات زراعی، 70 هکتار باغ و 8 هکتار گلخانه برای 19 نفر از کشاورزان تأییدیه نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی صادرشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مریم محمدی نژاد در نشست خبری«پاج» پیش از ظهر دوشنبه پانزدهم مردادماه با بیان اینکه دفتر محیط‌زیست نسبت به سایر قسمت‌ها یک‌نهاد نوپاست، اظهار کرد: برای اولین بار در سال 78 بعد از ادغام جهاد کشاورزی از سازندگی با عنوان اولیه دفتر محیط‌زیست و توسعه پایدار کشاورزی شکل گرفت و از سال 93 با جدیت بیشتر به دفتر محیط‌زیست و سلامت غذا تغییر نام پیدا کرد.

مسئول دفتر محیط‌زیست و سلامت غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، ماهیت این نهاد را پیگیری سیاست‌های وزارت خانه در کارگروه‌های مختلف استانی عنوان کرد و گفت: تمامی کارگروه‌ها و کمیته‌های محصولات کشاورزی سالم به‌طور مستقیم زیر نظر این دفتر فعالیت می‌کنند.

وی، به انجام برخی امورات دفتر محیط‌زیست و سلامت غذایی سازمان جهاد کشاورزی با همراهی ادارات محیط‌زیست، استاندارد، دانشگاه علوم پزشکی معاونت غذا و دارو اشاره کرد و گفت: استاندارد محصول غذایی سالم برای 7 محصول زراعی استان در حال انجام است.

محمدی نژاد، «گَپ» را یک نشان نظام عملیات مناسب کشاورزی نام برد و تصریح کرد: مراحل تکمیل این نشان برای محصول بادمجان آغازشده و اکنون در مرحله تائید نهایی است.

مسئول دفتر محیط‌زیست و سلامت غذایی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، عاری بودن محصولات کشاورزی از باقیمانده سموم، فلزات سنگین و نیترات را جزو آیتم‌های دریافت گواهی نشان حد مجاز آلاینده‌ها در بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: محصولات ارگانیک به محصولی گفته می‌شود که کود و سم شیمیایی در آن مورداستفاده قرار نگرفته باشد.

وی، افزود: گواهی محصولات کشاورزی سالم 3 سال اعتبار دارد و در طول این مدت نیز مورد آزمایش و نظارت مستمر قرار می‌گیرد.

این مقام مسئول، اظهار کرد: در شهرستان‌های پارسیان، بندرخمیر و رودان برای 90 هکتار محصولات زراعی، 70 هکتار باغ و 8 هکتار گلخانه برای 19 نفر از کشاورزان تأییدیه نشان حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی صادرشده است.

محمدی نژاد، خاطرنشان کرد: در مرحله عرضه به بازار نیز طی مصوبه کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی استان، محصولات کشاورزی سالم مجاز به افزایش سقف معینی در قیمت هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: