• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-2787-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نمایش کمدی "ماردار صاد" در بندرعباس به روی صحنه رفت

نمایش کمدی "ماردار صاد" در تماشاخانه آفتاب بندرعباس به روی صحنه رفت.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، نمایش کمدی "ماردار صاد" از 16 مردادماه به کارگردانی امین سالاری در تماشاخانه آفتاب بندرعباس به روی صحنه رفته است.

سالاری در خصوص این نمایش بابیان اینکه این نمایش حاصل یک پژوهش علمی بر روی نمایشنامه «مارا-ساد» نوشته پیتر وایس است، تصریح کرد: به این دلیل به سراغ نمایشنامه «مارا-ساد« نوشته پیتر وایس رفتیم چراکه آن را برای اجرا در فضای آیین‌های خودمان، مستعد دانستیم.

وی بابیان اینکه اجراهای متعددی از این کارشده که غالباً تنها در شکل تئاتر خشونت بوده و به بخش مربوط به آیین‌های آن پرداخته نشده است، اضافه کرد: تابستان گذشته در  فستیوال بین‌المللی در تهران به روی صحنه رفتیم و پس‌ازآن تور اجراهای استانی آغاز شد و در شهرهای بندرلنگه، بستک و رودان اجرا داشته‌ایم و حال نوبت به بندرعباس و تماشاخانه آفتاب رسیده است.

کارگردان نمایش کمدی "ماردار صاد" در خصوص آیین‌ها استفاده‌شده در این نمایش، بیان کرد: در این نمایش سعی کردیم به سمت آیین‌های کمتر دیده‌شده‌ی هرمزگان برویم، مثل آیین‌ها و آواهای دریایی. اکثر آیین‌هایی که پرداخته‌شده مثل مراسم زار، آن‌قدر در نمایش‌های مختلف کارشده است که همه تماشاگران با آن آشنا هستند.

به گزارش ایسنا، نویسندگی این نمایش بر عهده مهدی صفاری نژاد است، تهیه‌کنندگی آن بر عهده صالح صالح زاده  و کارگردانی آن بر عهده امین سالاری است. در این نمایش رضا آزاد دریایی، عدنان انصاری، جواد انصاری، ساینا امیری، مرضیه کریمی، عارف هاشمی، راضیه ذاکری، یاشار محسنی، امید رفه، محمد نادر انصاری و نرجس عزت زاده به اجرا می‌پردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: