• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-7014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

هرمزگان در جایگاه اول کشور در جذب تسهیلات اشتغال روستایی

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت:  این استان رتبه نخست جذب تسهیلات اشتغال روستایی را در بین سایر استان‌ها کسب کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سلیمی با بیان اینکه از زمان اجرای این طرح 442 طرح به مبلغ بیش از 447 میلیارد تومان ثبت‌شده است، بیان کرد: تاکنون 389 طرح با مبلغ بیش از 377 میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی‌شده که از این تعداد 122 طرح به مبلغ 121 میلیارد تومان مصوب شده است.

وی تعداد طرح‌های پرداختی توسط بانک‌ها را 121 طرح با مبلغ بیش از 109 میلیارد تومان دانست و عنوان کرد:   در مجموع 289 میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های اشتغال روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت در استان اختصاص داده‌شده است.

  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در خصوص اعطای تسهیلات شش‌درصدی برای مناطق روستایی و عشایری تصریح کرد: با اجرای طرح حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، این اعتبار از محل صندوق توسعه ملی در بخش‌های مختلف اقتصادی اعطا می‌شود.

وی اضافه کرد: متقاضیان استفاده از تسهیلات طرح اشتغال فراگیر و روستایی برای بهره‌مندی از این تسهیلات باید در سامانه کارا به نشانی Kara.mcls.gov.ir ثبت‌نام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان ادامه داد: پس از تائید طرح، کمیته‌های فنی ابعاد طرح را به لحاظ کیفی و کمی موردبررسی قرار می‌دهند و پس از تائید نهایی، طرح برای تأمین اعتبار به بانک معرفی و پس از بررسی در صورت داشتن توجیه فنی و اقتصادی، طرح در نوبت دریافت وام اشتغال قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه سهمیه اشتغال استان هرمزگان برای امسال ۳۰ هزار شغل اعلام‌شده است، تصریح کرد: همچنین ۳۵۲ میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر و ۱۹۳ میلیارد ریال نیز به بخش مشاغل خانگی اختصاص داده‌شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: