• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-990-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان:

بايد هرمزگان را از تنگناى محروميت نجات دهيم/بسيجی شده‌ايم تا اين اتفاق هرچه زودتر رخ دهد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان گفت: باوجودآنکه هرمزگان مقصد  بسیاری از گروه‌های جهادی است؛ اما خود گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی‌های استان  می‌بایست پیشدار این قضیه باشند؛ به همین دلیل تلاش می‌کنیم    با برگزاری دوره سابقون گروه‌های جهادی دانشگاه‌های استان را هماهنگ‌تر و فعال‌تر کنیم تا استان هرمزگان که جز استان‌های محروم کشور هست تا با هدف‌گذاری‌های دقیق و منظم و تلاش‌های بسیجیانمقام معظم رهبری از این تنگنای محرومیت نجات یابد.

نعيمى در گفت‌وگو با ايسنا، منطقه خلیج‌فارس، بيان كرد: تلاش می‌کنیم با برگزاری دوره سابقون گروه‌های جهادی دانشگاه‌های استان را فعال‌تر و هماهنگ‌تر کنیم، تا استان هرمزگان را که در شمار استان‌های محروم کشور است را از تنگنای محرومیت باهدف گذاری‌های دقیق و منظم نجات دهيم.

وى افزود: تصمیم گرفتیم تا گروه‌های جهادی در سطح دانشگاه‌های هرمزگان را فعال‌تر و هماهنگ‌تر کنیم، زیرا حضور گروه‌های بومى در مناطق محروم به دليل آگاهى گروه‌های مذكور از شرايط موجود، بسیار مثمر ثمرتر خواهد بود.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان عنوان كرد: بیشتر افرادی که در این اردوها شرکت می‌کنند اعضاى بسيجى هستند که به‌فرمان رهبرشان لبیک گفته‌اند.

نعيمى خاطرنشان كرد: این دوره علاوه بر حضور بسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگان، با همکاری و همدلى سایر دانشگاه‌های استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که دوره مذكور در دو بازه زمانی به‌طور مجزا برای خواهران و برادران برگزار خواهد شد، عنوان كرد: دوره خواهران ازبيست و هفتم مرداد تا اول شهریور و دوره برادران از سوم تا هشتم شهریور در روستای کوه دازان خواهد بود.

نعیمی با بيان این‌که این دوره در چند محور برگزار می‌شود، ادامه داد: مسائل فرهنگی و آموزشی در اردوی خواهران در اولویت خواهد بود و در دوره برادران فعالیت عمرانی و اقتصاد مقاومتی در رأس کارها قرار خواهد گرفت.

وى با اشاره به اینکه این دوره اهداف مهمی را با خود به همراه دارد، ادامه داد: در این دوره علاوه بر جهادی بودن، کادر سازی نیروی تشکیلاتی نیز مدنظر قرار دارد و یکی از اهداف مهم این است که مسئولان و شوراهایی که در بسیج هستند علاوه بر حضور در اردوی جهادی، مهارت‌های اولیه اصول تشکیلاتی را یاد بگیرند تا پس از حضور در دانشگاه‌های خود فعالیت جهادی را در دانشگاه محل تحصیل خود پررنگ کنند.

مسئول بسيج دانشجويى دانشگاه هرمزگان افزود: در حال حاضر برای بهتر برگزار شدن این دوره اساتید مجربی از شهر قم و همچنين هرمزگان دعوت‌شده‌اند تا در زمینه کادرسازی نیروی تشکیلاتی و در بحث مسائل معرفتی و اخلاقی کلاس‌هایی را برای دانشجویان برگزار کنند.

نعیمی با اشاره به اینکه ثبت‌نام این دوره‌ها آغازشده است، ادامه داد: بیش از ۱۲۰ نفر برای این دوره ثبت‌نام کرده‌اند، اما اعزام به این اردو گزینشی است و تمامی ثبت‌نام کنندگان باید در مصاحبه شرکت و پس از قبولی در آن ۸۰ نفر انتخاب و به این اردو اعزام می‌شوند.

وى در پایان گفت: قرار است از مسئولان استانی نیز دعوت به عمل آيد تا در این دوره حضور پیدا کنند و از نزدیک با مسائل و مشکلات روستا‌های محروم استان آشنا شوند تا به دنبال حل مشکلات آن‌ها باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: