• شنبه ۲۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-3587-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صادقی در گفت و گو با ایسنا:

حاضرم در کنار دریا برای مردم هرمزگان مجانی کنسرت بگذارم/به داد مردم میناب برسید+فیلم

رضا صادقی هنرمند مطرح موسیقی پاپ کشورمان با بیان اینکه اسم آلبوم جدیدش"زندگی کن آنامیس است" اظهار کرد: لطفاً به داد مردم میناب برسید، بحث فرو چاله‌ها، بی‌آبی و مشکلات کشاورزی مردم میناب را دچار نگرانی کرده است و این مردم جایی ندارند و باید به بندرعباس کوچ کنند، در کیش در رستوران کار کنند و باغ خود را رها کنند.

رضا صادقی پس از اجرای کنسرتش در بندرعباس در گفت‌وگو با ايسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: در دو مرتبه گذشته بنا به دلایلی ازجمله آنکه در بار نخست به احترام درگذشت دانش آموزان هرمزگانی و بار دوم به دلیل آنکه برنامه‌ریزی‌های به آن نحوی نبود که مورد دلخواهم باشد، مجبور به لغو کنسرت شدیم.

وی با بیان اینکه سرانجام پس از یک سال و نیم در بندرعباس به روی صحنه رفتم، تصریح کرد: همواره بندرعباس و اجرا در این شهر و میان هم استانی‌هایم برایم لذت‌بخش بوده و خواهد بود.

صادقی در خصوص کنسرتش در بندرعباس اظهار کرد: همواره برای مردم خوانده و می‌خوانم و امیدوارم مردم بندرعباس از اجرایم لذت برده باشند اما این کنسرت دو اتفاق ویژه داشت که نخست می‌توان به گروه جدید و رهبری ارکستر توسط خودم اشاره کرد.

وی در خصوص اتفاق ویژه دوم کنسرتش در بندرعباس اضافه کرد: حضور بانوان گروه کیدی که نوازندگان قدرتمند هرمزگانی بودند که باعث افتخارم بود که در این کنسرت مرا همراهی کرده و چند ترانه محلی را با یکدیگر اجرا کردیم و همین باعث افتخار است که بانوان سرزمینم می‌توانند استعدادهای خود را به نمایش بگذارند و به‌واقع قابل‌تقدیر است و به واژه با حفظ اصالت بومی فوق‌العاده نواختند.

رهبر گروه مشکی پوشان با اشاره به اینکه به‌طور حتم اگر مسئولان استان هرمزگان و شهرداری و فرمانداری بندرعباس حمایت کنند باکمال افتخار به‌صورت رایگان برای مردم استانم در کنار آب‌های نیلگون خلیج‌فارس خواهم خواند، اظهار کرد: جز آرزوهایم است که کنار دریا برای همه مردم استانم به‌صورت رایگان اجرا کنم.

وی ادامه داد: بسیاری تصور می‌کنند تمامی هزینه کنسرت به جیب خواننده می‌رود درحالی‌که این‌گونه نیست؛ هزینه سالن و صدا و بسیاری از هزینه‌های دیگر هم وجود دارد و تعداد صندلی‌های سالن محدود است که تهیه‌کننده مجبور می‌شود برای پاسخگویی هزینه‌ها بلیط فروشی شود.

صادقی با اشاره به اینکه در خصوص اینکه در کنسرت گذشته خود اشاره به شکستگی تخته روی صحنه تالار شهید آوینی بندرعباس کرده بود، تصریح کرد: همچنان نه‌تنها تخته آن شکسته است بلکه وضعیت کولر پشت‌صحنه را می‌بینید و از دست‌اندرکاران این سالن تشکر می‌کنم که این سالن را در اختیار موسیقی می‌گذارند اما ای‌کاش قدری صرف بهبود کیفیت آن می‌شد.

وی با بیان اینکه هرمزگان هم‌تراز استان تهران رد برگزاری کنسرت است و دیگر جایز نیست برای اجرای کنسرت هنرمندان بومی در تالار شهید آوینی بندرعباس پولی از آن‌ها دریافت شود، خاطرنشان کرد: چهار سال است که این تخته روی صحنه شکسته است و خیلی زشت و ناپسند است همچنان این شکستگی ادامه دارد و تنها یک ضربدر روی آن گذاشته‌شده است!

این خواننده مطرح پاپ با اشاره به اینکه ای‌کاش به این جزییات و صحنه تالار شهید آوینی بندرعباس توجه می‌شد، اضافه کرد: هرمزگانی هستم و برایم زشت است سایر هنرمندان در خصوص وضعیت این سالن اینچنین انتقاد کنند که چرا تنها سالن شهید آوینی باید این‌گونه باشد، آیا یک کولر گرفتن و تعمیرات صحنه این‌قدر سخت و عجیب است که همچنان عملی نمی‌شود.

صادقی با بیان اینکه اسم آلبوم جدیدش"زندگی کن آنامیس است" اظهار کرد: لطفاً به داد مردم میناب برسید، بحث فرو چاله‌ها، بی‌آبی و مشکلات کشاورزی مردم میناب را دچار نگرانی کرده است و این مردم جایی ندارند و باید به بندرعباس کوچ کنند، در کیش در رستوران کار کنند و باغ خود را رها کنند.

وی اضافه کرد: در بحث سوختن باغات در شهرستان میناب با باغداران عزیز ابراز همدردی کردم و حرفم را زدم اما انگار برای کسی مهم نبود ولی بازهم حرف خود را خواهم زد تا برای کسی مهم شود.

صادقی با بیان اینکه هرمزگان شاهراه اقتصادی کشور است اما خنده‌دار است هرمزگان این‌قدر محروم باشد، تصریح کرد: مردم میناب انسانی‌هایی ساده و صاف‌دل هستند و باید به دادشان برسند؛ فقط بلدیم وقتی اتفاق ناگواری افتاد همدردی کنیم اما همدردی به درد کسی نمی‌خورد بلکه باید اکنون به داد آن‌ها رسید و مسئولان وقتی به اتاق مسئولیت می‌روند هم کت‌وشلوار جمع‌وجور شده و هم گردن عقب می‌آید و دیگر جلوی پای خود را نمی‌بیند البته همه مدیران نه بلکه برخی!

این هنرمند هرمزگانی در پایان گفت: مردم میناب عجیب مردم نجیبی هستند و تمام جهان و جهان‌بینی اعتقاداتشان بوده و هست و صدایی از آن‌ها بیرون نمی‌آید و همین موضوع سبب شده که به حقشان نرسد.

 

***

برای دیدن گفت و گوی ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: