• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1887-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران و کانون‌های آگهی هرمزگان:

میراث‌دار سومدیریت مدیران گذشته هستیم/بعد از 40 سال یک برگ روزنامه نمی‌توانیم چاپ کنیم!

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران و کانون‌های آگهی هرمزگان با اشاره به اینکه متأسفانه مسئولین دردهایمان را نمی‌شنوند، عنوان کرد: میراث‌دار سومدیریت مدیرانی هستیم که امروز در استان نیستند و علی‌رغم کارگروه‌های مختلفی که برای تولید ایجادشده است، عوامل بازدارنده دست‌به‌دست هم داده و مانع از تولیدشده و سلب انگیزه را برای تولیدکننده ایجاد کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فرهاد شهریاری در نشستی خبری با بیان اینکه این اتحادیه 15 شهریور سال 76 تأسیس شد، افزود: مؤسس اتحادیه خودم بودم و اکنون 15 رسته صنفی مرتبط با چاپ و تبلیغات نیز در این اتحادیه گنجانده‌شده است.

وی با بیان اینکه تابلوهای تبلیغاتی که نصب می‌شوند باید عوارض دهند، تصریح کرد: تاکنون تابلوها متولی نداشت اما اکنون مسئولیتش به سازمان سیما و منظر شهرداری بندرعباس محول شده است.

شهریاری با اشاره به اینکه عوارض نصب تابلو، گلوگاهی برای وصول سایر عوارض شهرداری است و همین موضوع سبب می‌شود که مردم تابلوی غیرمجاز نصب می‌کنند و از دریافت مجوز نصب می‌گذرند، خاطرنشان کرد: تاکنون نتوانسته‌ایم با شهرداری به نقطه‌نظر مشترکی برسیم اما با توجه به اینکه حیدری زاده بر سکان سازمان سیما و منظر نشست و تابلوها اکنون متولی پیداکرده‌اند، جلساتی برگزارشده و امیدواریم به نقطه مشترکی برای مجوزهای نصب تابلو با معرفی‌نامه اتحادیه مربوطه و اتحادیه چاپخانه‌ها صادر شود.

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران و کانون‌های آگهی هرمزگان اضافه کرد: تاکنون 7 طرح در این رابطه به شهرداری ارائه داده‌ایم که به علت عزل و نصب‌های متوالی اجرایی نشده‌اند و اعضای صنف ما نیروی اجرایی خود شهرداری می‌شوند!

شهریاری ادامه داد: در حال حاضر 190 عضو داریم که از این تعداد 55 تابلوساز، 40 کانون تبلیغاتی و 30 چاپخانه و چاپ دیجیتال، 20 مهرساز، 60 تایپ و تکثیر و دو مورد صحاف را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه در خصوص چاپ مطبوعات نیاز به زیرساخت‌هایی است که اکنون وجود ندارد و نیاز به سرمایه‌گذاری مناسبی در این زمینه دارد و این میزان در توان‌بخش خصوصی نیست، خاطرنشان کرد: از استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواسته‌ایم سرمایه‌گذاران و افراد داوطلب را حمایت کنند اما متأسفانه حمایت‌ها از افرادی بوده که آشنایی با بحث چاپ نداشتند و با رانت واردشده و هیچ‌کدام سرنوشت خوبی نداشتند.

شهریاری با بیان اینکه چاپ مطبوعات، پیش‌زمینه‌های پیش، هنگام و پس از چاپ دارد و وقتی توجیه اقتصادی برای کسی نداشته باشد کسی هم در این زمینه ورود نمی‌کند، اظهار کرد: صنعت چاپ ما پسرفت داشته و بعد از 40 سال یک برگ روزنامه نمی‌توانیم چاپ کنیم!

رئیس هیئت‌مدیره اتحادیه چاپخانه‌داران و کانون‌های آگهی هرمزگان با اشاره به اینکه متأسفانه مسئولین این دردها را نمی‌شنوند، عنوان کرد: وارث سومدیریت مدیرانی هستیم که امروز در استان نیستند و علی‌رغم کارگروه‌های مختلفی که برای تولید ایجادشده است، عوامل بازدارنده دست‌به‌دست هم داده و مانع از تولیدشده و سلب انگیزه را برای تولیدکننده ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه  به علت عدم اصلاح قانون تجارت بیش از 70 شرکت مستقر در غرب بندرعباس مالیاتشان را در هرمزگان پرداخت نمی‌کنند ، وصول مالیات از آن‌ها باعث می‌شود به سایر صنایع فشار کمتری بیاید، اظهار کرد: مالیات چاپخانه‌های بندرعباس بیش از 20 برابر سایر شهرهای کشور است؛ نمی‌خواهیم کار غیرقانونی داشته باشیم، دولت شریک ماست ولی امروز سهمی از ما می‌خواهد که در حد توان ما نیست!

وی ادامه داد: وقتی برای اعتراض به مالیات‌ها به سازمان‌های متولی مراجعه کردیم به ما گفتند این همه پوستر و تبلیغات در شهر است از سود همین‌ها مالیات خود را بدهید، درصورتی‌که حتی یک نفر از نامزدهای انتخاباتی چاپ تبلیغات خود را در داخل استان سفارش نداده بودند.

شهریاری اظهار کرد: 10 سال پیش دو قطعه زمین یکی در جنوب کشتارگاه و دیگری در اتوبان پیامبر اعظم جمعاً به مساحت تقریبی 120 هکتار برای طرح انتقال 7 صنف کارگاهی و آلاینده تخصیص داده شد در آن زمان خودم به‌عنوان نماینده منتخب صنوف مذکور پیگیر امور واگذاری و مجوزهای مربوطه و تشریفات اداری بودم، پس از مدت سه سال در زمان واگذاری بجای اصناف به شهرداری واگذار شد و متأسفانه پس از گذشت 10سال تاکنون هیچ اقدام مؤثری صورت نگرفته است.

شهریاری در پایان عنوان کرد: در این سنگر اقتصادی و فرهنگی  ما سرباز نظام و تحت فرمان ولایت هستیم، با امید زنده‌ایم وزنده به آنیم که آرام نگیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: