• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1987-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش ایسنا از آغاز جشنواره فیلم کودک و نوجوان در بندرعباس/

از نا آشنا بودن فیلم‌ها تا برخی ایرادات به زمان برگزاری جشنواره+فیلم

برای نخستین بار سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در شهر بندرعباس نیز در حال برگزاری است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در حالی سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 10 تا 14 شهریور همزمان با تهران در سینما ستاره شهر بندرعباس برگزار می‌شود که حال و هوای شهر چندان برای برگزاری این جشنواره مهیا نیست و نمی توان فضای زیادی در شهر را برای تبلیغ فیلم ها مشاهده کرد.

حتی برخی مراجعه کنندگان نیز با نام و مشخصات فیلم ها نا آشنا بوده و با مراجعه به اینترنت و جستجو در سایت ها حتی نمی توان به اطلاعات اولیه از فیلم ها و رده سنی مشخص آن ها دست یافت.

در همین خصوص مدیر سینما ستاره شهر بندرعباس در گفت و گو با ایسنا، افزود: سی و یکمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان 10 تا 14 شهریور همزمان با تهران در سینما ستاره شهر بندرعباس برگزار می‌شود.

احمد اسفندنیا با بیان اینکه در مجموع 10 فیلم در بندرعباس اکران می‌شود که 3 فیلم خارجی و 7 فیلم ایران است، خاطرنشان کرد: تا اینجای کار شاهد استقبال مناسبی هستیم گرچه فیلم ها به خوبی برای تماشاگران معرفی نشده است.

وی بابیان اینکه هرروز دو فیلم در دو سانس ساعت 18 و 20 برای عموم مردم اکران می‌شود، اظهار کرد: به علت گرمی هوا اکران فیلم‌ها، عصر‌ها صورت خواهد گرفت.

اسفندنیا در خصوص جدول فیلم‌های این جشنواره در بندرعباس، عنوان کرد: "وای آمپول" به کارگردانی علیرضا محمودزاده و "قهرمانان کوچک" به کارگردانی نیکولاس بری دهم شهریورماه، "آهوی پیشونی سفید 2" به کارگردانی سید جواد هاشمی و "لالا کن" به کارگردانی محمدرضا حاجی غلامی در یازدهم شهریورماه، "سیمین" به کارگردانی مرتضی آتش زم زم و "پرنس طلسم شده به کارگردانی آرتیوم لوکیچوف در دوازدهم شهریورماه، "سوم شخص غایب" به کارگردانی وحید نیکخواه آزاد و "تپلی" به کارگردانی حسین قناعت در سیزدهم شهریورماه و "ال‌کلاسیکو و "دوچ" به کارگردانی امیرعباس مشهدی در چهاردهم شهریورماه به نمایش درخواهد آمد.

یک فیلم ساز هرمزگانی گفت: جشنواره فیلم کودک و نوجوان اولین دوره خود در بندرعباس را در حال برگزاری است و یک فضای آزمایشی محسوب می شود.

همچنین احسان رضایی در گفت و گو با ایسنا، بیان کرد: به نظر من چون جشنواره فیلم کودک و نوجوان اولین دوره خود در بندرعباس را در حال برگزاری است، یک فضای آزمایشی محسوب می شود و باید سنجید چه شرایطی را دنبال می کند.

وی افزود: شرایط برگزاری جشنواره فیلم کودک و نوجوان در بندرعباس تا این روز از جشنواره خوب بوده است و به نظر من با حضور کودک و نوجوانان و خانواده هایشان ضرورت برگزاری این جشنواره احساس می شود.

رضایی با بیان اینکه برخی ایرادات به زمان برگزاری این جشنواره وجود دارد، تصریح کرد: اینکه این جشنواره در زمان تعطیلی مدارس در حال برگزاری است و از آنجا که بندرعباس هوای نسبتاً گرمی دارد در این زمان شاید نتوان به درستی از این جشنواره بهره برد.

وی اضافه کرد: خانواده ها با فیلم های این جشنواره آشنایی ندارند و اگر برخی از این موانع رفع شود بهره وری این جشنواره نیز بیشتر خواهد شد.

این فیلم ساز هرمزگانی گفت: برگزاری این جشنواره در بندرعباس باید مورد ارزیابی قرار گیرد و شرایط آن بررسی شود و امیدواریم سال های دیگر نیز جشنواره فیلم کودک و نوجوان همزمان با سراسر کشور در بندرعباس برگزار شود.

***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: