• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1390-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"آنامهر" جشنی برای خوشحالی و تشویق کودکان کارهرمزگان

مدتی است که یکی از موضوعات پراهمیت فضای مجازی برای کمپین های خودجوش اینستاگرامی کودکان کار است. 

حمایت های برنامه های تلویزیونی و همچنین سلبریتی های حوزه های مختلف هنری و غیر هنری کار را جدی تر کرده است. این باردر کنار آب های نیلگون خلیج فارس آنان که مهرشان مادرانه است و حمایتشان پدرانه، می خواهند این کودکان را به گونه ی متفاوت تری خوشحال کنند. 

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، موسسه آنامهر که قریب به دو سال است در راستای حمایت ازکودکان کار و آسیب‌دیده اجتماعی فعالیت می‌کند، جشنی بزرگ برای تشویق و ایجاد دلگرمی در این کودکان را برگزار خواهد کرد.

مدیر عامل و مسئول موسسه آنامهر گفت: خدارا شاکرم که بعد از دوسال دوندگی و پیگیری های شبانه روزی توانستیم این موسسه را به یک مدرسه ی ثابت تبدیل کنیم. در سال تحصیلی پیش رو در این مدرسه، فعالیت های آموزشی گوناگونی را آغاز خواهیم کرد.

سارا عباسلو در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس بیان کرد: دو هفته پیش بعد از نوشته شدن کتاب کار، در جلسه ای که با دکتر حیدری همسر استاندارهرمزگان داشتیم، مطالبی را در رابطه با فعالیت موسسه و جشن مهرانه آنا مهر در اختیار ایشان قرار دادیم و اعلام آمادگی وی راجهت حمایت از این کودکان دریافت کردیم.

وی با بیان این که در این جشن برای کودکان کار برنامه های متنوعی را در نظر گرفته ایم، عنوان کرد: "خورشید بالا آمده بود" نام کتاب داستان نوشته شده توسط کودکان کار و تصویر سازی شده ای است که در این مراسم از آن رونمایی خواهیم کرد. قبل از شروع نوشتن این نوشته ها، کلاس هایی با عنوان حکمت برای کودک برای آموزش داستان پردازی با مربیگری امیرحسین والا مولف کتاب کودک برگزار کردیم.

عباسلو بیان کرد: در کنار کلاس های برگزار شده برای کودکان، کلاس هایی نیز برای مادران آن ها برگزار کردیم.

مدیر عامل و مسئول موسسه آنامهر اظهار کرد: مکانی که اداره کل بهزیستی در اختیارمان قرار داده است فضایی بزرگ و مناسب می باشد، اما متأسفانه تجهیزاتی  ازجمله کولر جزء کمبود های این مکان است.

وی با بیان این که موسسه آنا مهر تنها مدرسه ثابت برای کودکان کار در استان هرمزگان است، افزود: خیرینی از جامعه پزشکی حامی چاپ کتاب کار کودکان شده‌اند اما هنوز برای رفع نیاز مؤسسه نیاز به حمایت‌های مردم داریم.

عباسلو عنوان کرد: به دلیل آسیب دیدگی روحی کودکان از فضای اجتماعی و یا حضور در خانواده ای که با معضلات مختلف روبه روست، بخشی تحت عنوان"گوی آرزو ها" توسط حضار برگزار خواهد شد که گوشه ای از آرزوهای این کودکان برآورده شود.

وی در پایان گفت: در این جشن از خانم دکتر حیدری، معاون سیاسی، امنیتی استاندار، معاون فرهنگی، اجتماعی استادار و مدیر کل اداره بهزیستی که حامیان و مشوقان برگزاری این مراسم بوده اند، نیز دعوت به عمل آمده است.

به گزارش ایسنا، جشن مهرانه آنامهر روز چهارشنبه 14شهریور در فرهنگسرای طوبی برگزار خواهد شد. ورودی این مراسم رایگان است و در آن علاقه مندان می توانند با کمک به صندوق مالی موسسه و یا خرید کتاب کودکان، حامی آنان نیزباشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: