• پنجشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-4185-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

فعالیت 60 مدرسه جدید در هرمزگان آغاز می شود

استاندار هرمزگان گفت: آمادگی لازم در تمامی ابعاد برای آغاز سال تحصیلی جدید در استان هرمزگان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در نشست شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان با بیان اینكه آمادگی لازم در تمامی ابعاد برای آغاز سال تحصیلی جدید در استان هرمزگان وجود دارد، عنوان كرد: براساس برنامه ریزی دقیقی كه از چندین ماه پیش در استان صورت گرفته، تدابیر مناسبی جهت بازگشایی مدارس در هرمزگان در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، تعداد 60 مدرسه جدید در هرمزگان با 222 كلاس درس كه با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد تومان احداث شده اند، فعالیت خود را آغاز خواهند كرد كه بیش از پنج هزار دانش آموز در سطح استان از این مدارس جدید بهره مند خواهند شد.

استاندار هرمزگان به موفقیت مجموعه آموزش و پرورش هرمزگان در كسب رتبه های تك رقمی آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها و همچنین مسابقات علمی اشاره كرد و افزود: این رتبه ها بیانگر وجود استعدادهای فراوان در هرمزگان است.

همتی تصریح كرد: كسب دو رتبه تك رقمی آزمون سراسری سال 97 توسط دانش آموزان هرمزگانی نشان دهنده برنامه ریزی و كار مناسبی است كه در سال تحصیلی گذشته در استان صورت گرفت.

وی گفت: از ابتدای سال تحصیلی جدید نیز باید برنامه های آموزشی ویژه ای برای دانش آموزان سال آخر دبیرستان در هرمزگان برگزار شود تا بتوانیم جایگاه بهتری را در كسب رتبه های خوب آزمون سراسری ورود به دانشگاه ها به دست آوریم.

استاندار هرمزگان خواستار توجه به تربیت دانش آموزان پژوهش محور شد و بیان داشت: نیاز است در تمامی حوزه های مرتبط با آموزش و پرورش در هرمزگان شاخص هایی برای سال تحصیلی جدید تعیین و جهت رسیدن به آنها تلاش شود.

همتی به طرح راه اندازی شهرك آموزشی در بندرعباس اشاره و اظهار کرد: الگوی مناسبی با بهره گیری از ویژگی های مدرن و همچنین معماری بومی و سنتی برای احداث این شهرك طراحی شده است.

وی خاطرنشان كرد: شهرك آموزشی به عنوان مجموعه ای برخوردار از تمامی امكانات آموزشی و رفاهی در شهرك پیامبر اعظم (ص) بندرعباس احداث می شود كه كاری بزرگ و نمونه در سطح كشور خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: