• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-1890-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تأسیس دانشگاه فرهنگیان نیاز اصلی حوزه آموزشی در شرق هرمزگان

فرماندار ویژه میناب گفت: تأسیس دانشگاه فرهنگیان یکی از نیازهای اصلی در حوزه آموزش شرق هرمزگان است که می‌تواند مشکلات آموزش‌وپرورش را مرتفع سازد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمد احمدی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان میناب با اشاره به اینکه در حوزه آموزش‌وپرورش هزینه‌ها تبدیل به سرمایه، پیشرفت و توسعه ایران اسلامی می‌شود، گفت: دانش‌آموزانی که امروز از خدمات و امکانات آموزش‌وپرورش برخوردار می‌شوند فردای کشور و جامعه را مدیریت و هدایتگری می‌کنند.

وی ضمن تشکر از تلاش‌های مجموعه آموزش‌وپرورش شهرستان میناب بیان داشت: دانش‌آموزان و جوانان این شهرستان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و آموزشی افتخار آفریدند که ماحصل تلاش همه مسئولین و به‌ویژه مجموعه آموزش‌وپرورش است.

احمدی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید باید برای آیندگان شهرستان و استان تلاش شود، عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید بیش از ۵۰ هزار نفر دانش‌آموز در شهرستان میناب به مدرسه خواهند رفت که با تلاش مربیان می‌توانند به آینده‌سازان این کشور تبدیل و افتخارآفرینی کنند.

فرماندار ویژه میناب در بخش دیگر از سخنان خود به جایگاه شهرستان میناب در استان هرمزگان و کشور اشاره و تأکید کرد: همان‌گونه که شهرستان میناب از نظر جمعیت و تقسیمات کشور دومین شهرستان استان هرمزگان محسوب می‌شود با برنامه‌ریزی اصولی و مدون و با پشتکار مضاعف جایگاه آموزش‌وپرورش شهرستان میناب باید به جایگاه ممتاز در استان و کشور ارتقاء پیدا کند.

احمدی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه گفت: تلاش‌های زیادی در این زمینه صورت گرفته است اما باید با برطرف کردن نقاط ضعف و برجسته کردن نقاط مثبت برای رسیدن به جایگاه واقعی گام برداشته شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان میناب بیان کرد: شهرستان میناب در حوزه‌های مختلف و به‌ویژه پرورشی و خوارزمی افتخارات قابل‌توجهی کسب کرده است که جای تقدیر دارد.

فرماندار ویژه شهرستان میناب با بیان اینکه دانش‌آموزان شهرستان میناب در کنکور رتبه‌های خوبی کسب کرده‌اند، عنوان کرد: در جهت افزایش رتبه‌های کنکور شهرستان میناب در سال‌های آینده برنامه‌ریزی بیشتری شود تا برای کسب رتبه‌های ممتاز کشوری از امتیازات خوبی برخوردار شویم.

احمدی با اشاره به اینکه نهادهای حمایتی برای دانش‌آموزان که توانایی مالی خوبی ندارند اقدام کنند گفت: کمیته امداد و بهزیستی نهایت همکاری در جهت جلوگیری از بازماندن دانش‌آموزان از مدرسه را داشته باشند تا در شهرستان هیچ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به علت عدم توانایی مالی وجود نداشته باشد.

احمدی تأسیس دانشگاه فرهنگیان در شهرستان میناب را از اولویت‌های اصلی و محوری برای حوزه آموزش‌وپرورش شرق استان دانست و تصریح کرد: باید در جهت تأسیس دانشگاه فرهنگیان نهایت تلاش و برنامه‌ریزی صورت گیرد تا این نقطه از کشور از این ظرفیت برخوردار شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: