• سه شنبه ۲۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1886-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس:

فرهنگ عاشورا عامل پیدایش و پیروزی در انقلاب اسلامی/مکتب حسین، مکتب آرامش است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس، اساس و ستون اصلی نظام و انقلاب را نشات گرفته از قیام سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش خواند و گفت: انقلاب اسلامی ایران برگرفته از نهضت امام حسین (ع) و مکتب عاشورا است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مهدی باقری در جمع خبرنگاران عنوان کرد: حفظ ارزش‌های نظام و تداوم انقلاب اسلامی مستلزم زنده نگه‌داشتن محرم و صفر است.

وی بیان کرد: فرهنگ عاشورا نه‌تنها عامل پیدایش اصل انقلاب و زمینه‌ساز پیروزی آن در مراحل مختلف بوده است بلکه همین فرهنگ عامل اساسى حفظ و تداوم انقلاب اسلامى نیز محسوب می‌شود.

دبیر هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان افزود: بالا نگه‌داشتن پرچم عاشورا را یک وظیفه و تکلیف دینی است و همه وظیفه‌داریم تا در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عاشورایی و انتقال به نسل‌های بعد کوشا باشیم و کشور را در برابر هجمه‌های دشمن مصون نگه‌داریم.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ شهادت و ایستادگی از خصوصیات بارز امام حسین (ع)است، اظهار کرد: ایستادگی در برابر باطل و سردادن حق و حقانیت بزرگ‌ترین درس مکتب عاشورا است که ما باید به‌عنوان الگو در کارهای خودسر لوحه قرار دهیم.

باقری روحیه شهادت‌طلبی، آزادگى و شرف، عزت‌نفس، مبارزه با ظلم، مخالفت با تخطّى از احکام اسلام را از دیگر درس‌های مکتب حسین (ع) دانست و عنوان کرد: رعایت اصول و حرکت در مسیر نهضت امام و واقعه عاشورا می‌تواند هر کشتی طوفان‌زده‌ای را به ساحل آرامش هدایت کند.

وی در پایان گفت: باید بر هرچه باشکوه برگزار کردن مراسم‌های عزاداری و برنامه‌های مذهبی در سطح دانشگاه تأکید شود. دانشگاه باید به‌عنوان یک پایگاه علمی و فرهنگی بتواند با برنامه‌ریزی صحیح و نیز به بهترین شکل ممکن پیام عاشورا را به نسل‌های جوان جامعه برساند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: