• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-1485-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان:

مشكلی در تامین مایحتاج عمومی مردم هرمزگان وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: با برنامه ریزی های صورت پذیرفته مشكلی در تامین مایحتاج عمومی مردم استان وجود ندارد و اقلام مورد نیاز به خوبی تامین و ذخیره سازی  شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، ایرج حیدری در نشست كارگروه تنظیم بازار استان هرمزگان با اشاره به اهمیت بازدید های میدانی از وضعیت بازار، عنوان كرد: اعضای كارگروه تنظیم بازار استان با یك برنامه ریزی مناسب شخصاً به صورت دوره ای با حضور در بازار  از نزدیك جریان آخرین قیمت كالا ها قرار بگیرند و بر این مهم نظارت كنند.

وی گفت: با توجه به اینكه بخش مهمی از مایحتاج  عمومی مردم از فروشگاه های بزرگ تامین می‌شود نظارت بر عملكرد این فروشگاه ها در عرضه مناسب كالا ها در سطح استان جدی گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان با اشاره به اهمیت تامین به موقع گوشت مورد نیاز مردم استان، خاطرنشان كرد: استان در زمینه گوشت مرغ با مشكلی  ندارد و در زمینه گوشت قرمز نیاز است با برنامه ریزی مناسب و عرضه گسترده تر قیمت این ماده پروتئینی به قیمت تعادلی نزدیك شود.

وی افزود: در این زمینه جهاد كشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، شركت پشتیبانی امور دام، دامپزشكی و اتحادیه ها امور دام و كشتار گاه ها با برنامه ریزی مناسب نسبت به عرضه گسترده گوشت قرمز اقدام و موانع پیش رو را مرتفع سازند.

حیدری خاطرنشان كرد: در زمینه گوشت قرمز یك ساز و كار مشخصی تعیین شود تا این محصول به دست مصرف كننده واقعی در جامعه برسد و خانواده ها در تامین  این محصول دغدغه ای نداشته باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان خاطرنشان كرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت پذیرفته مشكلی در تامین كالا های اساسی مردم استان وجود ندارد و این كالا ها به میزان مورد نیاز، در استان تامین و دخیره سازی شده است.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر فرایند توزیع كالا ها خاطرنشان كرد: فرآیند نظارت باید از مبدا تولید كالا ها صورت پذیرد تا از سوء استفاده های احتمالی در این رابطه جلوگیری به عمل آید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: اطلاع رسانی در خصوص قیمت كالاها موضوع مهم دیگری است كه باید در دستور كار قرار گیرد تا از هرگونه سوء استفاده  در این زمینه جلوگیری شود.

حیدری با اشاره به آغاز سال تحصیلی، اظهار کرد: موضوع نظارت بر قیمت نوشت افزار  در بازار در دستور كار دستگاه های نظارتی قرار گیرد تا خانواده ها  در تامین نوشت افزار مورد نیاز خود با مشكلی روبرو نشوند.

وی خاطرنشان كرد: تامین نیازهای مدارس شبانه روزی استان موضوع مهم  دیگری است كه باید از سوی دستگاه‌های متولی در دستور كار قرار گیرد تا فرایند آموزش دانش اموزان استان در این مدارس با مشكلی مواجه نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: