• شنبه ۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 977-190-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شیرین‌سازی آب دریا با هدف تامین آب صنایع و شهر پارسیان احداث می‌شود

استاندار هرمزگان گفت: پروژه شیرین سازی آب با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان با هدف تامین آب صنایع و شهرستان پارسیان احداث می شود .

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس،  فریدون همتی در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه احداث آب شیرین کن 15 میلیون متر مکعبی منطقه ویژه پارسیان بیان کرد: فعالیت و کار در استانهای جنوبی و محروم به مانند رزم در جبه های جنگ است و از ثواب زیادی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه تحریم ها نمی تواند مانعی بر فعالیت های اقتصادی و صنعتی کشور باشد، عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور باید از ظرفیت بخش خصوصی در امر سرمایه گذاری و انجام پروژه های مهم داشته باشیم.

همتی با اشاره به فعالیت های اقتصادی در منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان، خاطرنشان کرد: دولت از تمامی سرمایه گذاران و علاقمندان به حوزه سرمایه گذاری حمایت خواهد کرد.

استاندار هرمزگان افزود: در سال جاری شاهد کلنگ زنی احداث 2 پروژه پتروشیمی به همراه احداث نیروگاه برق جهت تامین برق مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان خواهیم بود که این پروژه ها می تواند تاثیربسزایی در اقتصاد کشور و منطقه داشته باشد.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: طی مذاکرات انجام شده 10 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی جهت تخصیص به پروژه های معرفی شده از سوی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان مشخص شده است و سرمایه گذاران نگرانی نسبت به تسهیلات بانکی نداشته باشند.

استاندار هرمزگان از عملیات احداث بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت روند احداث این بندر قرار گرفت.

در جریان سفر یک روزه استاندار هرمزگان به شهرستان پارسیان آب شیرین کن پارسیان با ظرفیت تولید 15 میلیون متر مکعب در سال کلنگ زنی شد و عملیات اجرایی فاز اول این پروژه  برای تولید 50 هزار متر مکعب آب در روز آغاز شد.

این پروژه با حجم سرمایه گذاری 450 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی طی دو سال به مرحله بهره برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: