• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1684-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس:

صندوق ضمانت صادرات می تواند نوسانات اقتصادی را کنترل کند

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت:  یکی از عواملی که همواره موجبات نگرانی صادرکنندگان را فراهم می آورد، وجود ریسک های سیاسی و تجاری در روند صادرات آنها می باشد، چرا که تحقق هر یک از این ریسک ها موجب عدم وصول وجه کالا و خدمات صادره از سوی آن‌ها می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمدامین صباغی زاده در کارگاه آموزشی معرفی خدمات و اهداف صندوق ضمانت صادرات ایران  اظهار کرد: دولت ها بمنظور تشویق صادرکنندگان به توسعه فعالیت های صادراتی خود و کاهش نگرانی آن‌ها در این زمینه و ارائه پوشش های لازم به آنها در مقابل ریسک های سیاسی و تجاری، اقدام به ایجاد شرکت های بیمه اعتبار صادراتی می کنند.

وی افزود: استان هرمزگان با ظرفیت‌های عظیمی که در حوزه تجارت دارد بیش از ۵۰ درصد از حوزه تجاری کشور را به خود اختصاص داده است و از این رو صادرکنندگان نباید دغدغه بازگشت سرمایه را داشته باشند.

صباغی زاده ادامه داد: در شرایطی که بخشنامه ها گاها فعالین اقتصادی را با تنگنا مواجه ساخته است صندوق ضمانت صادرات می‌تواند وضعیت را کنترل کند.

این مسئول بیان کرد: اتاق بازرگانی بندرعباس نیز می‌کوشد با برگزاری چنین کارگاه هایی فعالان اقتصادی از آخرین اقدامات در حوزه صادرات مطلع سازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: