• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1884-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عملکرد شش ماهه بورس اوراق بهادار منطقه ای هرمزگان

بیش از 358 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 2 هزار و 194 میلیارد ریال معامله شد.

مدیر بورس اوراق بهادار هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، اعلام کرد: در 6 ماهه نخست سال 97، بیش از 358 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از 2 هزار و 194 میلیارد ریال معامله شده است. که از این میزان 581 میلیارد ریال معادل 27% معاملات را خرید و 73% کل معاملات معادل 1 هزار و 613 میلیارد ریال را فروش سهام به خود اختصاص داده است.

فهیمه زاهری افزود: در طول این مدت کاری میانگین ارزش روزانه داد و ستد به 18 میلیارد ریال رسیده است. در 6 ماه گذشته تعداد یک هزار و 257 کد معاملاتی جدید توسط کارگزاران فعال در بورس منطقه ای هرمزگان صادر شده است.

وی اضافه کرد: مقایسه معاملات 6 ماهه نخست سال 97 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد حجم معاملات 23 درصد رشد و ارزش معاملات  از رشد 55 درصدی برخوردار بوده است.

مدیر بورس منطقه هرمزگان گفت: در حوزه فرهنگ سازی و آموزش نیز بورس منطقه ای هرمزگان به منظور آشنایی عموم افراد در سطوح مختلف سنی و تحصیلی و شغلي با بازار سرمایه، نحوه سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار و آشنایی با مفاهیم بازار سرمایه، اقدام به برگزاری جلسات و دوره های مختلف آموزشی اعم از کلاس و یا کارگاه های آموزشی،دوره های آموزشی ترمیک، بازدید و سمینار  و همايش های تخصصی کرده است.

وی تصریح کرد: بورس هرمزگان در زمینه رفع مشکلات حقوقی سهامداران اعم از اصلاح مشخصات، مفقودی برگه نقل و انتقال سهام و صدور گواهینامه المثنی، توقيف و رفع توقيف سهام و ... فعالیت های متنوعی را انجام می دهد که در 6ماهه گذشته 541 مورد فعالیت حقوقی مکتوب در زمینه های مختلف  انجام شده است.

زاهری در پایان خاطرنشان کرد: در این مدت 2568 نفر ساعت آموزش برگزار گردید که شامل 2368 نفر ساعت آموزش دوره ای ترمیک، 40 نفر ساعت کارگاه های تخصصی ، 120 نفر ساعت سمینار تخصصی با حضور مدیران حوزه های مختلف استانداری و اقتصادی استان و 40 نفر ساعت بازدید از بورس اوراق بهادار منطقه ای هرمزگان است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: