• جمعه ۱۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-3885-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

انسان برای رسیدن به تعالی نیازمند تربیت دینی است/خیرین هرمزگان مشاركت گسترده ای در ساختن این استان دارند

استاندار هرمزگان گفت: انسان برای رسیدن به تعالی به تربیت دینی نیاز دارد و مراكز دینی مكان هایی برای نشان دادن مسیر خوب به انسان ها هستند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، فریدون همتی در آئین افتتاح مجتمع دینی صدرالاسلام بندرخمیر با بیان اینكه خداوند متعال بخشنده مطلق است، عنوان كرد: ما به عنوان بندگان خدا باید صفت بخشندگی را در خود پرورش دهیم و این امر نمود بیشتری در زندگی ما داشته باشد.

وی ادامه داد: انسان برای رسیدن به تعالی به تربیت دینی نیاز دارد و مراكز دینی مكان هایی برای نشان دادن مسیر خوب به انسان و همچنین تربیت عالمان و مبلغان دینی برای بیان احكام و دستورالعمل و نقشه راه زندگی قرآنی در جامعه هستند.

استاندار هرمزگان با قدردانی از خیرین برای ساخت مركز دینی، افزود: در این مراكز انسان هایی پرورش می یابند كه برای خود و دیگران مفید، خیرخواه و بخشنده خواهند بود و با چنین انسانی هایی، جامعه ای خوب خواهیم داشت.

همتی تصریح كرد: جامعه نیازمند حضور بیشتر دین و دینداری است و در جامعه دینی، منافع جمعی و عمومی بر منافع فردی ترجیح داده می شود.

وی گفت: ما مسلمانان كه از اقیانوس بی انتهای دین اسلام و دستورات الهی بهره مند هستیم باید از آن به نحو مطلوب در جهت رشد و تعالی استفاده كنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینكه مردم و خیرین در هرمزگان مشاركت بسیار گسترده ای در ساختن جامعه دارند، اظهار داشت: در این استان خیرین و افراد نیكوكار بسیاری وجود دارند كه در زمینه های مختلف از جمله مدرسه سازی، ساخت بیمارستان و مراكز درمانی و حتی راهسازی و تامین آب مشاركت و حضور فعال دارند.

همتی خاطرنشان كرد: در هرمزگان اقوام و مذاهب مختلف با اتحاد و همدلی در كنار یكدیگر زندگی می كنند و باید ضمن مراقبت و هوشیاری در برابر توطئه های تفرقه افكنانه دشمنان، در جهت تقویت وحدت موجود گام برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: