• شنبه ۱۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-4285-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ایجاد اتاق سرمایه‌گذاری در بخشداری‌های هرمزگان

استاندار هرمزگان بر لزوم ایجاد اتاق سرمایه‌گذاری در تمامی بخشداری‌های استان هرمزگان تأکید كرد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در نشست با كارآفرینان روستایی استان هرمزگان با تأکید بر لزوم ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به روستائیان جهت تربیت نیروی انسانی ماهر در این مناطق، اظهار کرد: از طریق مشاغل خرد، كوچك و محلی می‌توان برای افراد بسیاری در روستاها شغل ایجاد كرد.

وی ادامه داد: از هركدام از ظرفیت‌های موجود در روستاها باید خلاقانه برای ایجاد اشتغال بهره برد و در این خصوص باید مردم تحت آموزش قرار گیرند و با شیوه‌های كارآفرینی آشنا شوند.

استاندار هرمزگان بازاریابی برای فروش محصولات را بسیار مهم دانست و افزود: در این خصوص می‌توان تشكلی ایجاد و از بستر اینترنت و دانش و فناوری روز برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی در روستاها استفاده كرد.

همتی تصریح كرد: باید ابتكارات به كار رفته در تولید محصولات به‌خوبی معرفی شود تا محصولات بیشتری به فروش برسند و در این صورت شاهد افزایش تولید و اشتغال در روستاها خواهیم بود.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد اتاق سرمایه‌گذاری در تمامی بخشداری‌های استان هرمزگان بیان کرد: بخشداران شرایطی را فراهم كنند كه طرح‌های كارآفرینی و اشتغال‌زایی روستائیان در اتاق سرمایه‌گذاری بخشداری‌ها ثبت و پیگیری‌های لازم جهت اخذ مجوزهای اجرای آن توسط بخشداران انجام شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: زمینه‌های بسیاری برای كار و ایجاد اشتغال در روستاها وجود دارد كه باید بر روی آن‌ها متمركز شد و نیاز است رسانه ملی نیز فعالیت‌های كارآفرینان روستایی را منعكس و معرفی کند.

همتی با تأکید بر لزوم پیگیری و رفع مشكلات كارآفرینان روستایی توسط دستگاه‌های اجرایی در اسرع وقت، عنوان كرد: ایده‌های بسیار خوبی توسط كارآفرینان روستایی ارائه و عملیاتی شده كه باید حمایت لازم از آن‌ها صورت گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: