• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-7714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان:

خدمه خارجی شناور‌های صیادی باید پروانه اشتغال داشته باشند/حبس و جریمه در انتظار کارفرمایان متخلف

مدیرکل تعاون، کار رفاه اجتماعی هرمزگان خاطرنشان کرد: خدمه خارجی شناور‌های صیادی باید پروانه اشتغال داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمد علی سلیمی در نشست هیات فنی اشتغال اتباع خارجی استان بر پایش خدمه خارجی شناور‌های صیادی در استان تاکید کرد و گقت: اتباع خارجی شاغل در این شناور‌ها علاوه بر مجوز قانونی ورود باید دارای پروانه اشتغال نیز باشند.

وی تصریح کرد: برخی شناور‌های صیادی در آب‌های ساحلی استان اقدام به بکارگیری نیرو‌های خارجی  بدون پروانه کار می کنند.

مدیرکل تعاون، کار رفاه اجتماعی هرمزگان اضافه کرد: هرگونه به کارگیری اتباع خارجی بدون پروانه کار در واحد‌های تولیدی ممنوع است و کارفرمایان متخلف برابر قانون از ۹۱ روز تا ۱۸۰ روز حبس و پرداخت چند برابر دستمزد یک کارگر جریمه می‌شوند.

سلیمی بیان کرد: با مالکان شناور‌هایی که اقدام به بکارگیری اتباع خارجی بدون مجوز پروانه کار کرده اند، مطابق قانون برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط اداره کل شیلات استان در مردادماه امسال، ۹۱ شناور در آب‌های استان مشغول به صید فانوس ماهی هستند که ۴۷۹ نیروی خارجی در این شناور‌ها مشغول به فعالیت هستند و بر اساس توافقی که با شیلات استان صورت گرفته مقرر شد که سالانه ۲۰ درصد جایگزینی نیروی داخلی به جای اتباع صورت گیرد.

سلیمی بیان کرد: این اداره کل جایگزینی تدریجی نیری بومی را به جای اتباع خارجی در دستور کار خود قرارداده و در این خصوص نیز نیرو‌های بومی آموزش‌های لازم را می‌بینند.

وی عنوان کرد: به منظور تامین و ساماندهی نیروی کار علاقه‌مند به فعالیت در مشاغل دریایی و هدایت کارجویان به این نوع فعالیت‌ها در استان، کاریابی تخصصی دریایی راه اندازی شده و با توجه به اینکه بخشی از نیروی کار شاغل در بخش دریایی کشور را اتباع بیگانه تشکیل می‌دهند این کاریابی امکان بیشتری برای اشتغال نیرو‌های توانمند داخلی در مشاغل دریایی فراهم کرده تا این نیرو‌ها بتوانند در اولویت اشتغال قرار گیرند و دغدغه‌های کارفرمایان دریایی کشور مبنی بر در دسترس نبودن نیروی کار توانمند داخلی نیز رفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: