• پنجشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 977-5585-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شناسایی عوامل گرایش به ناهنجاری های اجتماعی در جامعه یک اولویت است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: در مسیر مقابله و یا پیشگیری از آسیب های اجتماعی شناسایی عوامل افراد به ناهنجاری ها در جامعه یک اصل و اولویت است که باید بیشتر به آن پرداخت.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، بهروز اکرمی در نشست با هیئت اندیشه ورزان، عنوان کرد: چنانچه عوامل اصلی گرایش افراد به ناهنجاری های اجتماعی در جامعه شناسایی شود راه های مقابله و پیشگیری از آسیب های آن ساده تر خواهد شد.

وی اضافه کرد: ریشه کنی آسیب های اجتماعی آرزوی تمامی جوامع بشری است اما نباید تمامی انرژی را صرف آن کرد بلکه باید به دنبال راهی برای سلامت جامعه و دور نگه داشتن آن از معضلات اجتماعی بود.

اکرمی تاکید کرد: تصمیمات درست در عرصه های مختلف به ویژه اجتماعی می تواند در کاهش آسیب ها در جامعه موثر باشد و این نیازمند ایده، خلاقیت، کار جمعی و در کنار آن ممارست و پشتکار است.

وی با بیان اینکه فضای مجازی می تواند نقش موثری در آشنایی افراد با مضرات گرایش به ناهنجاری های اجتماعی داشته باشد، افزود: باید از ظرفیت شبکه های اجتماعی در فضای مجازی در راستای مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با آگاه سازی افراد استفاده کرد.

اکرمی بر استفاده از تجربیات جهانی در زمینه مقابله و پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: باید در این مسیر از تجربه بشری در کنترل آسیب های اجتماعی استفاده کرد تا بتوان با بهره گیری از آن‌ها و خرد جمعی تصمیمات عملی و کاربردی در این زمینه اتخاذ کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: