• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بهره برداری از مرکز تکثیر لارو و پرورش میگوی متراکم در قشم

با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور مرحله دوم مرکز تکثیر لارو و پرورش میگوی متراکم در قشم با سرمایه گزاری بخش خصوصی در شهر سوزا به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مرحله دوم شرکت بهجت میگوی قشم در زمینی به مساحت یک هکتار دارای ۲۰ استخر ۳۵۰ متر مکعبی با گنجایش تولید دو تُن میگو در هر استخر ساخته شده است.

حمیدرضا مومنی با بیان اینکه برای ساخت این سایت پرورش میگو ۴۲ میلیارد ریال هزینه شده است، تصریح کرد: شرکت بهجت میگوی قشم از سال ۷۵ فعالیت خود را به عنوان نخستین سایت کشور در زمینه پرورش میگو به شیوه متراکم آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولید میگوی این شرکت به ۴۰ تُن در هکتار رسید، خاطرنشان کرد: میگو‌های پرورشی در منطقه آزاد قشم، به کشور‌هایی فرانسه، روسیه و چین صادر می‌شود.

در ادامه دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: در روش پرورش متراکم میگو، از هر سه هزار متر مربع بیش از ۲۰ تن میگو برداشت می‌شود در حالی که در روش سنتی از هر ده هزار مترمربع بین ۷ تا ۸ تن میگو برداشت می‌شود.

مرتضی بانک افزود: ایجاد پنجره واحد خدمات الکترونیک یکپارچه و ایجاد بورس بین المللی برای سهولت سرمایه گذاری و رونق کسب و کار در دستور کار است.

به گزارش ایسنا، دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور در سفر یک روزه به جزیره قشم از روند ساخت بزرگراه مرکزی قشم، قطعه سوم بزرگراه خلیج فارس، اسکله نفتی حرا و نیروگاه سیکل ترکیبی آب و برق "قشم مولد" بازدید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: