• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-2814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بندرعباس بارانی شد

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: بارندگی بامداد امروز بندرعباس سبب ثبت 2.5 میلی متر بارندگی در بندرعباس و 3 میلی متری در شهرستان پارسیان شد.

مرضیه سی سی پور در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، با بیان اینکه فعالیت سامانه بارشی در استان تا سه شنبه ادامه دارد، افزود: سامانه بارشی از عصر شنبه وارد استان شده و تا روز سه شنبه هفته جاری در بیشتر نقاط هرمزگان به صورت رگبار باران و رعد و برق گاه تگرگ به همراه افزایش لحظه‌ای سرعت باد ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین فعالیت این سامانه بارشی در هرمزگان در روز‌های یکشنبه و دوشنبه پیش بینی می‌شود که سبب بارندگی و افزایش لحظه‌ای سرعت باد بویژه در مناطق غربی و شمالی استان و جزیره‌های خلیج فارس می‌شود.

سی سی پور با اشاره به اینکه به تدریج طی روز سه شنبه هفته جاری از میزان فعالیت این موج بارشی کاسته می‌شود، اظهار کرد: طی این مدت دریا با وزش باد جنوب شرقی متلاطم خواهد شد که با افزایش ابرناکی امکان وقوع تندباد لحظه‌ای و مواج شدن موقتی دریا نیز پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: دریای عمان در این مدت کمی مواج خواهد بود، اما با توجه به وجود ابرناکی و ناپایداری در منطقه، احتمال افزایش لحظه‌ای سرعت باد و متلاطم شدن دریا در سایر نقاط دریایی استان نیز وجود دارد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان با اشاره به اینکه از نظر دمایی، نوسانات دمایی بین یک تا دو درجه پیش بینی می‌شود، عنوان کرد: توصیه می‌شود تردد شناور‌ها به ویژه شناور‌های سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.

سی سی پور بیان کرد: بارندگی بامداد امروز بندرعباس سبب ثبت 2.5 میلی متر بارندگی در بندرعباس و 3 میلی متری در شهرستان پارسیان شد.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه تغییرات دمایی بندرعباس نیز بین 24 تا 32 درجه سانتی گراد است، اضافه کرد: طی شبانه روز گذشته حاجی آباد با 16 درجه سانتی گراد خنک‌ترین و پارسیان با 35 درجه گرم‌ترین شهر‌های استان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: