• سه شنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 978-4314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیشرفت ۷۵ درصدی طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد

معاون فرماندار شهرستان بشاگرد گفت:طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، عباس رجبی پور با بیان اینکه طرح انتقال آب از سد جگین به بشاگرد ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: تاکنون برای اجرای این طرح ۱۰۱ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل طرح ۱۹۶ میلیارد تومان اعتبار لازم است.

معاون فرماندار بشاگرد با اشاره به اینکه خط انتقال آب در ۴ مرحله اجرا می‌شود، اظهار کرد: مرحله اول تا سوم طرح آبرسانی از سد جگین تا شهرسردشت ۷۰کیلومتر است.

رجبی پور با بیان اینکه با بهره برداری از فاز چهارم آب آشامیدنی به شهرگوهران نیز می‌رسد، اظهار کرد: خط انتقال آب شامل مخازن ورودی ایستگاه‌ها، مخازن بین راهی و مخزن ذخیره آب آشامیدنی است و این خط انتقال آب با تخصیص اعتبار مورد نیاز ابتدای سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه علاوه بر شهر سردشت و گوهران ۲۵ روستای بشاگرد هم از آب آشامیدنی با کیفیت برخوردار می‌شوند، اضافه کرد: یک چهارم آب آشامیدنی شهر سردشت هم اکنون از چشمه پایین دست سدکاهکن که در فاصله ۲۵کیلومتری شهرسردشت بشاگرد تامین می‌شود.

معاون فرماندار بشاگرد در پایان خاطرنشان کرد: با بهره برداری از خط انتقال آب از سد سهران گوهران به بشاگرد و خط انتقال آب از سد جگین مشکل کمبود آب آشامیدنی شهرستان بشاگرد برطرف می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: