• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1284-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس:

مشکلات صادراتی حاصل تصمیمات و بخشنامه‌های غیر کارشناسانه است

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: مطالعات مختلف نشان می‌دهد نرخ ارز یك متغیر کلیدی است که عدم توجه به مدیریت شایسته آن می‌تواند مسائل و مشکلاتی را برای اقتصاد هر کشوری در ابعاد گوناگون ایجاد نماید که اقتصاد ایران نیز از این موضوع مستثنی نیست.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمدامین صباغی زاده در بیست و دومین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: نوسانات نرخ ارز در مقایسه با سایر ارزهای خارجی در یک کشور می‌تواند تأثیر گسترده‌ای بر اقتصاد داشته باشد.

وی تأکید کرد: این نوسانات برای  فعالین بخش خصوصی مطلوب نیست و تولیدکنندگان را بسیار آزار می‌دهد.

صباغی زاده بیان کرد: تصمیمات عجولانه و یک‌شبه و غیر کارشناسانه صادرکنندگان را با مشکلات متعددی روبرو ساخته است.

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس ادامه داد: بازار با ثبات امکان تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی را فراهم می‌کند، ممکن است عامه مردم فکر کنند که افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی به نفع تولیدکنندگان و تجاراست  اما واقعیت این است که از این نوسانات تنها دلالان بازار بهره می‌برند و عمده بازرگانان حرفه‌ای و تولیدکنندگان بنا بر دلایل مختلفی زیان می‌بینند.

وی تصریح کرد: بعد از راه‌اندازی سامانه نیما برای فعالان اقتصادی، فرآیند صادرات با تغییراتی همراه شده است و به گفته برخی دست‌اندرکاران، هنوز این سامانه به‌طور کامل قابل‌استفاده نیست و مشکلاتی دارد و فرآیند صادرات برای صادرکنندگان با مشکلاتی همراه شده است؛ به‌گونه‌ای كه سرعت حرکت صادرات در کوتاه‌مدت با مشکلاتی روبه‌رو شده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: