• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1884-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل دریایی کشور:

دولت معضلات حمل و نقل دریایی را نادیده نگیرد

عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران و مدیرعامل اتحادیه حمل و نقل دریایی کشور گفت: بزرگترین معضل حمل و نقل دریایی قیمت سوخت با دلار آزاد و مستهلک بودن ناوگان دریایی است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، احمد هاشمی در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه ساختمان و عمران کیش ضمن اشاره به جا‌به‌جایی ۹۰ درصد مسافر در حوزه تعاون‌های کشور و اختصاص ۷۰ درصد اشتغال دریایی در این حوزه با بیش از ۴۵۰۰ فروند شناور، بزرگترین معضل حمل و نقل دریایی را مصوب قیمت سوخت با دلار آزاد و مستهلک بودن ناوگان دریایی خواند.

وی اضافه کرد: دولت می‌بایست تسهیلاتی را با کارمزد پایین مانند دیگر کشورها در اختیار ناوگان حمل و نقل دریایی قرار دهد و این خود یک سرمایه‌گذاری در بلند مدت محسوب می‌شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: نادیده گرفتن مشکلات این صنعت باعث از بین رفتن ۷۰ درصد اشتغال دریایی که همه در مرزهای کشور ما است را به همراه خواهد داشت که ۹۰ درصد آنها مهارت دیگری را بلد  نیستند و بیکار شدن آن‌ها آسیب جدی‌تر را به مراتب به کشور وارد خواهد نمود و امیدواریم دولت‌مردان کمک به مبحث نوسازی شناورها و تهیه سوخت با قیمت مناسب را در دستور کار خود قرار دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: