• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان:

۴۰ درصد از ساختمان ها‌ی هرمزگان در معرض خطر قرار دارند

همایش پدافند غیرعامل با تاکید بر رعایت اصول پدافند غیرعامل در بخش‌های راه، ساختمان و شهرسازی در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان در این همایش گفت: پدافند غیرعامل، همان دفاع بدون سلاح است که اصول این پدافند باید در طراحی و ساخت بنا‌ها و شهر‌ها مورد توجه قرار گیرد.

غلامحسین شیری افزود: برای پدافند غیر عامل در استان برنامه‌هایی تدارک دیده شده است که بازنگری در مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان از مهمترین این برنامه‌ها است.

وی اظهار کرد: در مبحث ۲۱ مقررات ملی ساختمان، ساختمان‌های کشور به پنج طبقه از بسیار ویژه مانند ساختمان‌های دولتی و حیاتی تا ساختمان‌های دارای اهمیت کمتر مانند ساختمان‌های دارای کمتر از ۲۰ نفر ساکن تقسیم شده اند.

شیری خاطرنشان کرد: ساخت هر ساختمان باید با توجه به درجه اهمیت و کارکرد و با محاسبات و طراحی‌های دقیق مهندسان و سرمایه گذاران باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان بیان کرد: با توجه به اینکه بیشتر ساخت و ساز‌های هرمزگان مربوط به بعد از انقلاب است، استان وضعیت مناسبی در زمینه رعایت اصول پدافند غیرعامل دارد، اما این وضعیت ایده آل نیست.

شیری اضافه کرد: تقریبا ۴۰ درصد از ساختمان ها‌ی استان در معرض خطر قرار دارند به طوری که یا در بافت ناکارآمد شهری یا در بافت فرسوده قرار دارند و در مواقع بحرانی مانند زلزله قطعا با خطر جدی مواجه می‌شوند.

وی با بیان اینکه ساختمان‌های ناایمن در استان به تدریج احیا و بازسازی می‌شوند، ابراز کرد: آگاه سازی، آموزش و اینکه نسل جدید با مفاهیم پدافند غیرعامل آشنا شوند و بدانند در برابر عوامل طبیعی مانند سیل، طوفان چگونه آماده شوند از اهداف برگزاری این همایش بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: