• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-7214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فعالیت بیش از پنج هزار جوان در کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر هرمزگان

کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر به‌عنوان مروجان بشردوستی در دانشگاه‌ها فعالیت‌های داوطلبانه و عام‌المنفعه را ترویج می‌دهند.

معاون امور جوانان هلال‌احمر استان هرمزگان با اعلام این خبر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر با برنامه‌ریزی جهت عضوپذیری و بهره‌مندی بهینه از توان و ظرفیت دانشجویان، بستر مناسبی برای انجام فعالیت‌های فرهنگی، امدادی، بشردوستانه و تحقیقات علمی همسو با اهداف جمعیت هلال‌احمر را فراهم می‌آورد.

سحر رفیعی بندری اظهار کرد: اعضای کانون‌های دانشگاه‌ها دانشجویانی هستند که به انجام داوطلبانه خدمات امدادی و عام‌المنفعه علاقه‌مند و مشغول هستند.

وی خاطرنشان کرد: جذب، سازمان‌دهی و تربیت دانشجویان به‌منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی و اجتماعی موردنیاز جامعه به‌ویژه هنگـام بـروز حوادث طبیعی و غیرمترقبه از اهداف تشکیل این کانون‌ها است.

رفیعی بندری اضافه کرد: کانون‌های دانشجویی با تشکیل در دانشگاه‌ها زمینه‌ساز توسعه فعالیت‌های بشردوستی خواهد بود.

وی بیان کرد: بیش از پنج هزار جوان در کانون‌های دانشجویی هلال‌احمر عضو و در حال انجام فعالیت‌های در حوزه‌های مختلف هستند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان عنوان کرد: جمعیت هلال‌احمر در سطح شهرستان‌ها و مرکز استان این آمادگی را دارد در صورت تمایل دانشگاه‌ها کانون‌های دانشجویی را در دانشگاه‌های مختلف راه‌اندازی و زمینه انجام فعالیت‌های بشردوستانه در دانشگاه‌ها را فراهم آورد.

رفیعی بندری در پایان خاطرنشان کرد: بالغ‌بر 30 کانون دانشجویی با برگزاری انتخابات در سراسر استان تشکیل و جوانان دانشجو می‌توانند از ظرفیت این کانون‌ها بهره‌مند شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: