• سه شنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8014-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان:

بازگشایی معابر جدید در امنیت‌بخشی به محلات بندرعباس مؤثر است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: بازگشایی معابر جدید در بندرعباس در حوزه امنیت بخشی به محلات نیز تأثیر قابل‌توجهی داشته است به‌طوری‌که اکنون بخشی از رضایت مردم از اجرای این طرح، به‌واسطه افزایش امنیت عمومی این محلات است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رضا مدرس در جلسه ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس، با اشاره به بازگشایی خیابان‌ها و معابر محلات قدیمی شهر بندرعباس، اظهار کرد: بازگشایی معابر سطح شهر ازجمله اقدامات ستاد بازآفرینی شهر بندرعباس که در برنامه کوتاه‌مدت آن قرار دارد.

وی افزود: آزادسازی معابر ضمن فراهم آوردن فضای لازم برای اجرای پروژه‌های شهری، توسعه معابر و رفع گره‌های ترافیکی، زمینه‌ساز بهره‌مندی شهروندان از خدمات عمومی و همچنین ارزش‌افزوده ناشی از اجرای طرح است.

مدرس بازآفريني مناطق نامتوازن شهري را يكي از اولويت‌هاي استان برشمرد و گفت: اين امر مهم با مشاركت دستگاه‌های اجرايي مرتبط، سرمايه‌گذاري بخش خصوصي، تسهيلات بانكی و همت و اراده مردم بايد با جديت انجام شود و مجموعه مديريت استان نيز از اين امر حمايت می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان بازآفرینی شهری را در ارتقاء کیفیت زندگی ضروری دانست و گفت: توسعه و ارائه تسهیلات و ضوابط تشویقی در بافت فرسوده در نوسازی شهرها مؤثر است،  بازآفرینی شهری توسعه همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و کالبد شهری را در بر خواهد داشت.

وی افزود: بازآفرینی شهری در پیوند با کل شهر به‌منظور ارتقاء کیفیت زندگی است که در راستای ضوابط و مقررات مربوط به حوزه محلات و محدوده شهری شامل سکونت‌گاه‌های غیررسمی، بافت‌های ناکارآمد میانی (بافت فرسوده)، محدوده تاریخی شهر، پهنای شهری با پیشینه روستایی و پهنای شهری دارای کاربری ناسازگار شهری ساماندهی، احیا و بهسازی شهری صورت می‌گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: