• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1486-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان خبر داد:

افتتاح دفتر نهاد مقام معظم رهبری در مرکز پیام نور بندرعباس

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان گفت: در آینده‌ای نزدیک دفتر نهاد مقام معظم رهبری با حضور حاج‌آقا رستمی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کل کشور در مرکز بندرعباس افتتاح می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، محمد خیری صبح امروز در نشستی خبری اظهار کرد: 14 مرکز واحد و دو مرکز بین‌المللی در قشم و کیش داریم.

وی اضافه کرد: یک واحد نیز در ابوموسی داریم که در سال‌های گذشته برخی رشته‌ها در آن حذف شده بود که خوشبختانه این مشکل رفع شد و توانستیم دوباره این رشته‌ها را دایر کنیم.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان افزود: در آزمون سراسری سال 96 دو هزار و 800 پذیرفته شده و هزار 570 ثبت‌نامی قطعی و همچنین آزمون سراسری سال 97 دو هزار و 400 نفر پذیرفته شده و هزار و 650 ثبت‌نام قطعی داشته‌ایم.

خیری با اشاره به اینکه امسال 850 دانشجو نیز در تکمیل ظرفیت جذب شدند، تصریح کرد: دانشگاه پیام نور هرمزگان 70 استاد هیئت‌علمی استخدامی و در مرکز بندرعباس 400 استاد مدعو داشته و سایر مراکز به نسبت رشته و ظرفیت رشته‌ها، استاد مدعو دارند.

وی با بیان اینکه سعی داریم از ظرفیت‌های استان برای جذب اساتید بومی استفاده کنیم، عنوان کرد: سال گذشته فعالیت‌های فرهنگی خوبی داشتیم و یکی دو جشنواره ملی برگزار کردیم.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان ادامه داد: برگزاری جشنواره ملی نشریات دانشجویی در قشم که در این جشنواره میزبان 31 استان کشور بودیم، اعزام دانشجویان به راهیان نور، مشهد، قم و ... برگزاری جشنواره قرآن و عترت، برگزاری کارگاه‌ها و جلسات پرسش و پاسخ دانشجویان به‌صورت مرتب، ازدواج‌های دانشجویی با حمایت نهاد مقام معظم رهبری، اعزام دانشجویان برای دیدار با مقام معظم رهبری، برگزاری دوره‌های بسیج و انجمن‌های علمی از برنامه‌هایی بوده که در سال گذشته برگزار کرده‌ایم.

خیری اضافه کرد: برگزاری شب‌شعرهایی به نام شاعران استانی در واحدهای استان، برگزاری جشنواره یادواره شهدای استان در 10 آذرماه، برگزاری مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از برنامه‌های آتی ماست.

وی با بیان اینکه سال گذشته همایشی ملی تحت عنوان مدیریت فردا و همچنین کنفرانس علوم انسانی در هزاره سوم را در سطح ملی برگزار کردیم، خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های عمده‌مان تألیف حدود 78 کتاب توسط اساتید هیئت‌علمی پیام نور هرمزگان در سال گذشته بوده است.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان افزود: همچنین تفاهم‌نامه‌هایی با ارگان‌هایی چون پارک علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، فنی و حرفه‌ای، شهرداری بندرعباس، اداره برق، جهاد کشاورزی و... در خصوص فعالیت‌های پژوهشی انعقاد کرده‌ایم.

خیری بیان کرد: در آینده‌ای نزدیک دفتر نهاد مقام معظم رهبری با حضور حاج‌آقا رستمی، مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کل کشور در مرکز بندرعباس افتتاح می‌شود.

وی ابراز کرد: امسال بنا داریم فضای آزمایشگاه خود را افزایش داده و نسبت به تجهیز آن اقدامات خوبی صورت خواهد گرفت و با تعویض مسئول آزمایشگاه که بسیار در کار خود خبره است تغییرات خوبی را در این زمینه داشته باشیم.

رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان اظهار کرد: در سال جاری هزار و 550 دانشجو از مرکز بندرعباس و در کل استان غریب به سه هزار و 700 دانشجو از مراکز شهرستان‌ها فارغ‌التحصیل شدند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: