• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 978-5885-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه:

اطاعت از ولی‌فقیه، تجلی اطاعت از امام زمان(عج) است

مشاور عالی رئیس قوه قضائیه گفت: منتظران ظهور باید وحدت محور باشند و این وحدت جز با تکیه‌بر ولایتمداری به دست نمی‌آید، زیرا  اطاعت از ولی‌فقیه نقطه مرکزی حرکت امت اسلامی و تجلی اطاعت از امام زمان(عج) است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله صدیقی در همایش عید بیعت با موضوع اخلاق مهدوی و در جمع مسئولین و کارکنان دستگاه قضایی استان هرمزگان با بیان اینکه خداوند متعال و انبیا الهی، به مهم‌ترین ویژگی‌های  امام عصر(عج) اشاره کرده‌اند تصریح کرد: خداوند متعال، امام زمان(عج) را باطن و گوهر قرآن و احیاکننده دل‌های مردم ذکر کرده است زیرا حضرت حجت(عج)، اسم اعظم، عصاره انبیاء و مظهر اوصاف الهی است.

وی در ادامه افزود: کسانی که محبت امام زمان(عج) را در دل حس می‌کنند بدون شک در پرتو این نور قرارگرفته‌اند و مشمول رحمت خاصه الهی هستند؛ زیرا حیات طیبه، تنها با زندگی در سایه امام زمان(عج) به دست می‌آید.

دبیر کل بنیاد بین‌المللی غدیر با اشاره به دستاوردهای دستگاه قضایی استان هرمزگان در حوزه اصلاح ذات البین، ختم  منازعات و ایجاد صلح و سازش، خاطرنشان کرد: امام زمان (عج) ذخیره انبیاء و اولیاء الهی است و ظلم‌ستیزی ، یاری مظلومان ، حرکت در راه رضای خدا، اصلاح ذات البین، ایجاد اخوت میان مسلمین، پاک دستی، خدمت به محرومین و مسئولیت‌پذیری ازجمله ویژگی‌های منتظران حقیقی است. 

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: منتظران ظهور باید وحدت محور باشند و این وحدت جز  با تکیه‌بر ولایتمداری به دست نمی‌آید، زیرا ولی‌فقیه نقطه مرکزی حرکت امت اسلامی است و اطاعت از او تجلی اطاعت از امام زمان (عج ) است ،بنابراین کسانی که دم از محبت امام زمان(عج) می‌زنند باید اطاعت از ولی‌فقیه را در راستای اطاعت از امام عصر بدانند.

به گزارش ایسنا، در پایان این همایش از برگزیدگان مرحله استانی ششمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان قوه قضائیه با اهدای لوح سپاس و هدایایی به‌رسم یادبود تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: