• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-5587-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک کارگردان نمایش:

نمایش‌های جشنواره تئاتر همگی با دغدغه به روی صحنه رفتند

در روز سوم سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان نمایش «ماردارصاد» به نویسندگی مهدی صفاری و کارگردانی امین سالاری ساعت 20 و 22 در پلاتو آفتاب (28 آبان ماه) به روی صحنه رفت.

کارگردان این نمایش در گفت‌وگو با ایسنا، خلیج‌فارس، افزود: نمایش ماردارصاد، بازنویس شده اثر ماراساد آقای پیتر وایس نویسنده آلمانی است، داستان اصلی در مورد انقلاب فرانسه هستش که ما به شیوه ایرانی آن را اجرا کردیم.

امین سالاری در خصوص این نمایش بابیان اینکه این نمایش حاصل یک پژوهش علمی بر روی نمایشنامه «مارا-ساد» نوشته پیتر وایس است، تصریح کرد: به این دلیل به سراغ نمایشنامه "مارا-ساد" نوشته پیتر وایس رفتیم چراکه آن را برای اجرا در فضای آیین‌های خودمان، مستعد دانستیم. تابستان گذشته در  فستیوال بین‌المللی در تهران به روی صحنه رفتیم و پس‌ازآن تور اجراهای استانی آغاز شد و در شهرهای بندرعباس، بندرلنگه، بستک و رودان اجرا داشته‌ایم که تصمیم گرفتیم برای جشنواره استانی این کار را معرفی کنیم. در این نمایش سعی کردیم به سمت آیین‌های کمتر دیده‌شده‌ی هرمزگان برویم، مثل آیین‌ها و آواهای دریایی. اکثر آیین‌هایی که پرداخته‌شده مثل مراسم زار، آن‌قدر در نمایش‌های مختلف کارشده است که همه تماشاگران با آن آشنا هستند.

وی در خصوص اینکه چندمین تجربه او در جشنواره تئاتر است، تصریح کرد: بنده از سال 85 تئاتر را به صورت جدی کار می کنم و فکر کنم هفتمین بار است که در جشنواره استانی کار می کنم.

سالاری همچنین در خصوص سطح کیفیت جشنواره نسبت به سال‌های گذشته عنوان کرد: فکر کنم امسال جزو سال های خوب ما است هم از نظر فنی و هم کیفی، کارها اکثرا با حرف و با دغدغه آمدن و اجراهای صرفا جشنواره ای مدت هاست که نمی بینیم.

کارگردان این نمایش خاطرنشان کرد: اکثرا نمایش هایی که در جشواره اجرا داشتند، قبلا اجرای عمومی داشته و حالا به صورت کاملا آماده برای یک رقابت پا به عرصه گذاشته اند، در واقع جشنواره استان هرمزگان تبدیل شده به ویترینی از آثاری که در طول سال به اجرای عمومی گذاشته شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: