• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-4484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ثبت رکورد تخلیه بیش از ۳ هزار دستگاه خودرو در ۲۴ ساعت در بندرلنگه

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از ثبت رکورد تخلیه بیش از ۳ هزار دستگاه خودرو طی مدت ۲۴ ساعت از شناور‌های لندینگ کرافت در این بندر خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، قاسم عسکری نسب در این خصوص گفت: با تخلیه بیش از ۳ هزار دستگاه خودرو طی مدت ۲۴ ساعت این بندر موفق به کسب رکورد جدیدی از تخلیه در کشور شد.

وی افزود: این خودرو‌ها توسط تیم عملیاتی واحد بندری و دریایی بندرلنگه از ۲۰ فروند شناور لندینگ کرافت تخلیه شد که ارائه چنین خدماتی، در سطح بنادر کشور بی‌سابقه بوده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خاطرنشان کرد: در ۸ ماه گذشته ۷۹ هزار و ۲۸۰ دستگاه خودرو جابجا شده با ۳۹ درصد افزایش، در این بخش از فعالیت‌های بندری و کسب جایگاه نخست بندرلنگه در زمینه ترانزیت خودرو در سطح بنادر کشور ره به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه به‌صورت میانگین روزانه ۸۰۰ دستگاه خودرو از شش فروند شناور در این بندر تخلیه می‌شود، اظهار کرد: اردیبهشت‌ماه امسال نیز، بیش از هزار و ۳۲ دستگاه خودرو از ۱۸ فروند طی مدت ۱۸ ساعت تخلیه‌شده بود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اضافه کرد: بندرلنگه به دلیل برخورداری از نزدیک‌ترین مرز دریایی به کشور‌های حاشیه جنوبی خلیج‌فارس، به لحاظ حجم ترانزیت خارجی خودرو یکی از بنادر مهم کشور و چهار راهی برای ترانزیت خودرو به کشور‌های آسیای میانه محسوب می‌شود.

عسکری نسب عنوان کرد: اتصال از سه جهت به شبکه جاده‌ای کشور، موقعیت مناسب قرارگیری بندر به لحاظ جغرافیایی، نزدیکی به تنگه هرمز و آب‌های بین‌المللی، وضعیت مناسب توسعه فیزیکی طی سالیان اخیر در کنار مدیریت اصولی و تأثیرگذار حوزه دریایی و بندری در این خطه باعث شده بندر تجاری لنگه همچنان در عرصه ملی و بین‌المللی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: