• چهارشنبه ۳۰ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-1886-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشگاه هرمزگان:

پیگیر مشکلات صنفی رفاهی دانشگاه هرمزگان هستیم/مسئولان باید با مشکلات دانشجویان آشنا شوند

رئیس دانشگاه هرمزگان با بیان اینکه بارها تقاضا کرده‌ایم که اتوبوس‌های استانداردتر و رانندگان ماهرتر استفاده شود که به لحاظ امنیتی مشکلی برای دانشجویان به وجود نیاید، گفت: هیأت رئیسه این دانشگاه به‌صورت دوره‌ای و مستمر بازدیدهایی از خوابگاه‌های این دانشگاه دارد و مشکلات و انتظارات دانشجویان به‌صورت مستمر بررسی می‌شود.

علی‌اکبر شیخی در گفت و با ایسنا منطقه خلیج‌فارس عنوان کرد: با کمک صندوق رفاه دانشجویان هرساله در جهت ارتقاء سطح دانشگاه‌ها فعالیت‌هایی را انجام می‌دهیم با توجه به آب‌وهوای استان هرمزگان و شهر بندرعباس فرسودگی به‌سرعت در ساختمان‌ها روی می‌دهد، می‌دانیم که رسیدگی بیشتری نیاز است.

وی با بیان اینکه 100 درصد پوشش خوابگاهی را بر عهده‌داریم، افزود: برای تمام دانشجویان متقاضی، قابلیت پذیرش در خوابگاه‌ها را داریم. با توجه به محدودیت منابع و امکانات و تعدد دانشجویان، به‌طور حتم کاستی‌هایی هم وجود دارد، به همین دلیل مشکلات خوابگاه‌ها به‌صورت دوره‌ای بازدید می‌شود و این هفته هم بازدیدها انجام شد.

شیخی ادامه داد: با همراهی بعضی از مسئولان و هماهنگی با آنان، این بار نیز با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری این بازدید را انجام دادیم و درخواست کردیم در حوزه‌های مختلف مخصوصاً حمل‌ونقل به ما کمک کنند.

رئیس دانشگاه هرمزگان با اشاره به اینکه پردیس دانشگاه هرمزگان در خارج از شهر واقع‌شده است، گفت:  حدود2000دانشجو را اسکان خوابگاهی می‌دهیم بحث دانشجویان شهر بندرعباس را هم در نظر بگیریم مجموع 5000نفر رفت‌وآمد داریم بروز مشکلات عادی است.

وی اظهار کرد: تقاضایمان این بود که مسئولان شرایط ما را ببینند و از مسئولان شهری می‌خواهیم توجه بیشتری در حوزه حمل‌ونقل کنند.

شیخی با بیان اینکه هدف اصلی ما آشنایی مسئولین شهر با مسائل صنفی و رفاهی دانشجویان است، تصریح کرد: زمان ارتقاء نتایج مطلوب مشخص نیست، در واقع ارتقاء به‌صورت مستمر است و همیشه در حال انجام است.

شیخی بیان کرد: در خصوص اتوبوس‌ها باید بگویم رفت‌وآمدها برقرار هستند اما سازمان اتوبوس‌رانی به ما قول داده‌اند که با آمدن اتوبوس‌های جدید که در شرف بهره‌برداری است، هم به لحاظ کمیت و هم به لحاظ کیفیت شرایط مطلوبی را رقم خواهد زد.

وی افزود: زمان عمل به این قول را باید از آن‌ها بپرسید، زمان  وارد شدن اتوبوس‌ها به چرخه رفت‌وآمد دانشگاه هرمزگان را به ما اعلام نکرده‌اند.

رئیس دانشگاه هرمزگان در خصوص پیاده شدن دانشجویان با سرویس دانشگاه در میانه راه، عنوان کرد: وسیله نقلیه ممکن است خراب شود و مشکلی برایش به وجود آید نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است، اما گاها گزارش‌هایی به دستمان می‌رسد که سرویس خراب‌شده است و مجبور به تعویض ماشین شده‌اند. احتمالاً این موضوع هم آن‌چنان اتفاق مهمی نبوده است و تنها به دلیل وجود زمینه‌هایی از مسائل ایاب و ذهاب دانشگاه هرمزگان شاید این موضوع هم  پررنگ شد.

وی در پایان گفت: بارها تقاضا کرده‌ایم که اتوبوس‌های استانداردتر و رانندگان ماهرتر استفاده شود که به لحاظ امنیتی مشکلی برای دانشجویان به وجود نیاید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: