• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-587-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

یک فعال هنری:

مردم و مسئولین اهمیتی به موسیقی محلی نمی‌دهند/موسیقی محلی هرمزگان وسیله تفنن در ادارات شده است

کنسرت گروه "کالنگ" به سرپرستی قنبر راستگو و گروه "تاریک ماه" به سرپرستی حسین نظری در بندرعباس برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری هنرمندان خاک جنوب در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، افزود: کنسرت خیریه نوای جفتی، دوشنبه پنجم آذرماه در تالار شهید آوینی بندرعباس با حضور گروه کالنگ به سرپرستی قنبر راستگو و گروه تاریک ماه به سرپرستی حسین نظری برگزار می‌شود.

طالب پیل‌افکن اضافه کرد: گروه کالنگ دارای سبک فولکلور هرمزگان و با محوریت سازهای کوبه‌ای دهل و کسر و پیپه و گروه تاریک ماه، موسیقی شرق هرمزگان و جنوب کرمان است که قرابت بسیاری به موسیقی بلوچی دارد.

وی تصریح کرد: بخشی از درآمد حاصل از فروش بلیت کنسرت جهت ساخت بیمارستان کودکان سرطانی و بخش دیگر برای ایتام و خانواده‌های بد سرپرست هزینه خواهد شد.

پیل‌افکن با اشاره به اینکه به‌احتمال‌زیاد این کنسرت در دو سانس برگزار می‌شود، عنوان کرد: این کنسرت با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، شرکت هنرمندان خاک جنوب و موسسه ساحل خلیج‌فارس برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت فرهنگی هنری هنرمندان خاک جنوب با اشاره به اینکه علیرغم تمامی وعده‌ها، هیچ نهاد و سازمانی از این کنسرت خیریه حمایت نکرد، اضافه کرد: وضعیت کنسرت‌های محلی در هرمزگان مثل همیشه نامناسب و مشکلات فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه نه مردم و نه مسئولین اهمیتی به موسیقی محلی نمی‌دهند، اظهار کرد: تهیه‌کننده‌ها و حامیان مالی روی خوشی به این کنسرت‌ها نشان نمی‌دهند و دلیلشان هم واضح است این کنسرت‌ها درآمدزا نیستند.

پیل‌افکن با اشاره به اینکه موسیقی محلی و اصیل هرمزگان وسیله تفنن در برخی ادارات، اعیاد و جشنواره‌ها شده است، خاطرنشان کرد: اما متأسفانه موسیقی بی‌محتوا و بازاری موردحمایت و تمجید قرار می‌گیرد.

این فعال هنری ادامه داد: امیدوارم گروه‌هایی که موسیقی پاپ کار می‌کنند بین کارهای خود از آثار محلی و پیشکسوتان هم بهره ببرند تا مردم با موسیقی محلی خود هم انس بگیرند.

پیل‌افکن در پایان با تقدیر از خانم پور عباسی مدیر اجرایی کنسرت و تمام کسانی که در جریان برگزاری این کنسرت خیریه یاریگر ما بوده‌اند، تصریح کرد:  امیدوارم در بخش موسیقی محلی با حمایت و استقبال بیشتری از سوی مردم و مسئولین مواجه شویم.

به گزارش ایسنا، علاقه مندان برای تهیه بلیط این کنسرت می توانند به آدرس اینترنتی mousika.ir  مراجعه کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: