• دوشنبه ۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت تعاونی شناورهای تندرو دریای بندر:

هزینه‌هایمان به دلاراست، خدماتی که ارائه می‌دهیم به ریال!

مدیرعامل شرکت تعاونی شناورهای تندرو دریای بندر گفت: خدماتی که این شرکت تعاونی به مسافران ارائه می‌دهد بر اساس ریال می‌باشد اما هزینه‌های پرداختی تعاونی و هزینه‌های سرویس و نگهداری و تامین قطعات شناورها بر اساس ارزش روز دلار محاسبه می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، اسحاق اصلاحی در این ارتباط اظهار کرد: این تعاونی از سال 1372 با 123 عضو فعال در محل بندر شهید حقانی بندرعباس نسبت به جابجایی مسافران از سرزمین اصلی به جزایر قشم و هرمز فعالیت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه از آغاز فعالیت این تعاونی حمل و نقل دریایی مسافران به وسیله قایق‌های موتوری صورت می‌پذیرفت، گفت: از سال 1385 علاوه بر این قایق‌ها، اتوبوس‌های دریایی هم به ناوگان حمل و نقل دریایی این تعاونی اضافه شد.

اصلاحی خاطرنشان کرد: در سال‌های 89 و 90 علاوه بر قایق و اتوبوس دریایی، شناورهای مدل آذرخش وارد این چرخه شدند.

مدیرعامل شرکت تعاونی شناورهای تندرو دریای بندر، اول بهمن 1390 را یکی از روزهای تلخ این تعاونی دانست و اضافه کرد: به واسطه این موضوع، یک شبه 270 فروند قایق از رده خارج شدند که با نگاه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی، این موضوع تعاونی را به سمت شکوفایی و ایمنی بیشتر در سفرهای دریایی سوق داد.

وی ایجاد اشتغال پایدار برای اعضا و کمک به رشد و توسعه صنعت گردشگری دریایی را از اهداف این تعاونی دانست و عنوان کرد: پیگیری مشکلات شناورهای مسافری در زمینه‌های ایمنی دریایی، امور دریایی، سوخت و ... از وظایف این تعاونی است.

این مقام مسئول تصریح کرد: خدماتی که این شرکت تعاونی به مسافران ارائه می‌دهد بر اساس ریال می‌باشد اما هزینه‌های پرداختی تعاونی و هزینه‌های سرویس و نگهداری و تامین قطعات شناورها بر اساس ارزش روز دلار محاسبه می شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی شناورهای تندرو دریای بندر اظهار کرد: با توجه به قیمت فعلی بلیط و هزینه های جاری شناورداران، اگر بسته‌های حمایتی از سوی دولت به این حوزه تعلق نگیرد، قطعاً ارائه خدمات به مسافران با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

وی با بیان اینکه قیمت بلیط‌ها در برخی از مسیرها بر اساس مشکلات افراد ساکن تعیین شده است، بیان کرد: قیمت بلیط‌ در این مسیرها واقعی نبوده و مسئولین باید به این موضوع توجه داشته باشند که در قیمت‌گذاری، مشکلات افراد ساکن و شناورداران را با هم ببینند؛ و یک سویه به این موضوع نگاه نکنند.

اصلاحی با تاکید بر اینکه صنعت حمل و نقل دریایی مسافران هم مانند سایر مدهای حمل  و نقل کشور نیازمند توجه دولت است، تصریح کرد: تخصیص ارز دولتی جهت تامین قطعات یدکی اصلی برای لنگ نشدن چرخه حمل و نقل دریایی مسافری، یکی از خواسته‌های این تعاونی، به نمایندگی از فعالین این حوزه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: