• سه شنبه ۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-486-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان:

دهیاران در روستاها کمیته سوادآموزی تشکیل دهند/ اتحادیه‌ها و صنوف اسامی بی‌سوادان را به آموزش‌وپرورش ارائه کنند

معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان گفت: بر اساس لیست روستاهای دارای بیشترین آمار بی‌سواد، دهیاران باید برای تشکیل کمیته سوادآموزی در آن روستا اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، بهروز اکرمی در سومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان هرمزگان اظهار کرد: بر اساس لیست روستاهای دارای بیشترین آمار بی‌سواد، دهیاران باید برای تشکیل کمیته سوادآموزی در آن روستا اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه‌ها و صنوف استان موظف هستند، اسامی بی‌سوادان را برای جذب به آموزش‌وپرورش ارائه کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان و رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی و مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان ضمن تأکید بر عدم زمان کافی برای جذب بی‌سوادان و حساسیت موجود در این مرحله، تصریح کرد: جلسه بعدی این شورا برای کنترل نهایی آمار جذب شده 15 آذرماه برگزار می‌شود.

اکرمی با بیان اینکه هیچ تعللی در این مرحله از سوی مسئولان شهرستانی پذیرفته نیست، افزود: بر اساس لیست رتبه‌بندی مرحله جذب، میزان رشد هر منطقه در تحت پوشش بردن بی‌سوادان ارزیابی می‌شود.

دبیر شورای پشتیبانی سوادآموزی و مدیرکل آموزش‌وپرورش هرمزگان نیز در ابتدای این جلسه بیان کرد: میانگین استانی مرحله جذب بی‌سوادان 43 در صد است و در یک ماهی که فرصت داریم به همت مجموعه سوادآموزی بانک‌های اطلاعاتی موجود رصد می‌شود و امیدواریم با تشکیل کمیته‌های سوادآموزی در روستاها، جذب بی‌سوادان را با سرعت بیشتری پیش ببریم.

دانش هاشمی پور یکی از ظرفیت‌های موجود در راه شناسایی و جذب بی‌سوادان و کم‌سوادان را همراهی دستگاه‌های عضو شورای پشتیبانی سوادآموزی عنوان کرد و افزود: با همکاری اداره کل ثبت‌احوال استان آماری از بی‌سوادان را دریافت کرده‌ایم که گام بزرگی برای شناسایی و جذب بی‌سوادان به شمار می‌رود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش‌وپرورش هرمزگان نیز در ادامه این جلسه گفت: 85 درصد از مصوبات جلسه گذشته اجرایی شده و تعدادی از آن‌ها در دست اقدام است.

مرتضی آخش جان افزود: برای شناسایی و جذب بی‌سوادان، نشستی با اداره کل بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان داشته‌ایم که با استفاده از اطلاعات دریافتی از سامانه سیب دانشگاه علوم پزشکی، آمار خوبی برای جذب در اختیار داریم.

به گزارش ایسنا، رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی استان هرمزگان در پایان با اهدای لوح تقدیری، از اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی که در سال گذشته با همکاری آموزش‌وپرورش رتبه چهارم کشوری در مرحله جذب بی‌سوادان را کسب کرده بودند تقدیر و تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: